Левски пречупи десетима от Верея за дебютен успех на „Трейс Арена” (ВИДЕО+СНИМКИ)

С гол на Аниете столичани спряха серия от три домакински победи на новаците, чиито капитан бе изгонен

Левски спря серията от три домакински победи на Верея, след като спечели с минималното 1:0 визитата си от XVIII кръг на Първа професионална лига.

„Сините” играха с жълтите си екипи за гостувания и бяха с човек по-малко през цялото второ полувреме, тъй като в самия край на първото капитанът на домакините бе изгонен.

Двубоят, който бе първи между двата отбора на стадион „Трейс Арена” в Стара Загора, започна с минута мълчание в памет на пострадалите от инцидента в село Хитрино.

Първото опасно центриране дойде още във втората минута и бе дело на Георги Андонов, изиграл своя мач номер 300 в българския футболен елит.

После пък Хеан Деса, започнал за първи път като титуляр за Левски, заигра много силно. В осмата минута перуанецът проби опасно и стреля над целта, а в 11-ата финтира двама, включително вратаря на домакините Иван Караджов, но после Бабатунде Адениджи бе надскочен и не можа да открие резултата.

Именно Адениджи направи и най-фрапантния пропуск преди почивката. В 41-ата минута Прохазка изведе нигериеца сам срещу вратаря, но Иван Караджов запази спокойствие и с крак спаси удара отблизо.

Междувременно капитанът на старозагорци Елиаш получи жълт картон за реплики към съдията.

В последната минута на редовното време отново Караджов демонстрира класа, за да спаси два опасни удара, дело на Бурабия и Адениджи, но в даденото от рефера продължение Елиаш изпусна нервите си и остави своя тим с човек по-малко.

Капитанът на Верея посегна и удари с ръка в лицето Роман Прохазка при единоборство в центъра на терена, за което логично видя за втори път жълтия картон и пое по-рано към съблекалнята.

На почивката Александър Томаш реагира замени Владимир Зафиров с Илия Мунин, но след паузата натискът на Левски постепенно се засили и в 68-ата минута даде резултат.

Тогава Роман Прохазка намери с прецизно центриране непокрития на далечната греда Антонио Аниете, който се възползва от неразчетеното излизане на Караджов и с глава отбеляза на празна врата за 1:0.

Резултатът се запази такъв до края и така Левски вече има 40 точки, като изостава само с три от лидера Лудогорец, но шампионите са с два мача по-малко.

Новакът Верея пък остана с 22 точки в своя актив.

Лудогорец е на 90 минути от нов финал за Купата на България

Разградчани изковаха солиден аванс от 3:0 срещу Хебър в първия мач и реваншът изглежда протоколен