Локо си извоюва точка срещу ЦСКА при завръщането на елитния футбол в Горна Оряховица (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА не отбеляза за първи път от пет мача и не успя да спечели в Горна Оряховица

Локомотив (Горна Оряховица) завърши 0:0 при домакинството си на ЦСКА в мач от 18-ия кръг на Първа професионална лига. Срещата беше специална за домакините, които върнаха елитния футбол на България в града си.

Срещата започна с по-активна игра на домакините. Още в 3-та минута те можеха да поведат, след като Китанов излезе неразчетено към извеждащ пас зад защитата и Курьор успя да го преодолее преди стражът да се хвърли в краката му и да го накара да стреля покрай вратата.

Само пет минути по-късно Апостолов стреля опасно, но топката се отби в тяло за защитник на ЦСКА. След тези силни първи минути на Локо, гостите успяха да поемат инициативата. В 16-та минута Станислав Манолев засече перфектно центриране от корнер и Банков спря кълбото на самата голлиния.

Малко преди това Милчо Ангелов получи контузия след сблъсък с Ндонг и напусна за сметка на Преслав Йорданов.

Между 31-та и 34-та минута Никола Колев на два пъти беше много близо до откриването на резултата, но ударите му бяха встрани от целта.

След почивката, първото по-сериозно положение се откри пред Локомотив (ГО), след като центриране на Курьор бе засечено от Йордан Апостолов, но Китанов изби. В 57-та минута Пинто отговори с много добър удар от разстояние, но Банков изчисти в корнер.

Малко след час игра Виана получи в наказателното поле и пробва удар в далечния ъгъл, но бе изблъскан от Керчев и прати топката далеч над вратата. Въпреки претенциите на португалеца, дузпа не бе отсъдена.

В 68-та минута Мечев получи аплодосменти от публиката, след като се опита да прехвърли Китанов от около 20 метра, но стражът на „червените“ внимаваше и боксира в корнер.

В 85-та минута удар на Никола Колев след разбъркване в наказателното поле на домакините бе уловен от Банков, а четири минути по-късно ЦСКА беше много близо до късен успех, след като Преслав Йорданов продължи удар на Антон Недялков, Банков се намеси и направи така, че топката се отби в дясната греда на вратата му.

След края на срещата пък капитанът на "червените"  Божидар Чорбаджийски влезе в спор с футболисти на Локомотив (Горна Оряховица) и получи жълт картон.

Така след това равенство ЦСКА събират 32 точки и остават на третото място в класирането, а Локомотив (ГО) са вече със 17 пункта на 12-та позиция.