Мачът на Берое срещу Пирин е важен за първата шестица

Мачът на Берое срещу Пирин е важен за първата шестица

Програмата на заралии през пролетта не е никак лесна

Днес на Берое му предстои ключово гостуване на Пирин в Благоевград. Старозагорци са като опрени до стената преди визитата на стадион "Христо Ботев". Причината е, че ако загубят, ще се простят почти напълно с шансовете си да се класират в първата шестица. Именно тази задача бе поставена пред треньора Фарарио Спасов, а след изпълнението й той и възпитаниците му трябва да се борят и за следващата -класиране в Лига Европа.

 

Към момента обаче нещата не изглеждат толкова лесни. Както не е лесна и програмата на заралии през пролетта. След визитата на Пирин Берое има и домакинство на Локо Горна Оряховица. А в първите официални срещи за 2017 година им предстоят визити на Дунав, Черно море, Ботев Пд и Монтана. В Стара Загора пък ще гостуват ЦСКА, Левски и Локомотив Пловдив. И едва ли точковото изоставане от Дунав и Черно море ще може да бъде наваксано.

 

В последния си двубой на "Христо Ботев" Пирин бе повече от убедителен - орлета-та разбиха с 4:1 Дунав Русе и показаха доста разнообразна игра в предни позиции. Затова и ферарио Спасов ще трябва да бъде внимателен. Той няма проблеми около окомплектоването на състава - единствено Илия Миланов ще пропусне двубоя. Бранителят все още тренира на облекчен режим. След наказание в центъра на халфовата линия се завръща ганаецът Карлос Охене, който ще си партнира с японеца Кохей Като. По крилата ще се изявяват Атанас Зехиров и Ерик Почански. Атаката ще води Жуниор Ма-пуку, а зад гърба му най-вероятно ще действа Радослав Кирилов. Карето в отбрана пред вратаря Благой Макен-джиев ще е съставено от Венцислав Василев, Иво Иванов, Георги Динков и Веселин Пенев. В групата на старозагорци се завръща нападателят Александър Колев.  

Добри новини за Левски и Сангаре

Нападателят вече тренира с футболни обувки, но ще е трудно да се вдигне за Борац

Защитник пое от Берое към Черно море

Защитникът Тижан Сона напусна Берое. Това съобщиха от старозагорския клуб без да уточняват дали футболистът е продаден, отдаден по наем или е разтрогнал своя договор.

Спартак Варна обяви, че са продадени 50 абонаментни карти

Спартак Варна обяви, че клубът е продал 50 абонаментни карти за новия сезон

От Левски към феновете: Подкрепяйте с цялото си сърце, но разумно

От Левски излязоха с информация преди гостуването на тима от първия квалификационен кръг на Шампионската лига

Валверде пое вината за отпадането на Уругвай

Халфът на Реал Мадрид и лидер на националния отбор на Уругвай Федерико Валверде се извини на футболните фенове в страната си за това, че тимът отпадна още в груповата фаза

Черно море отпрати африканец

Черно море се отказа от услугите на Софиан Балул