България U19 попадна в група с Франция, Израел и Босна за Елитния кръг

България U19 попадна в група с Франция, Израел и Босна за Елитния кръг

"Франция е настоящият шампион и разполага с отличен колектив и много силни индивидуалности", каза Ангел Стойков

Националният отбор до 19-годишна възраст попадна в Група 5 на Елитния квалификационен кръг за Евро 2017 в Грузия. Това стана ясно след днешния жребий, който бе изтеглен в швейцарския град Нион, съобщи сайтът на БФС.

 

 В групата на нашия отбор са още тимовете на настоящия шампион Франция, Босна и Херцеговина и Израел. Домакин на квалификационния турнир, който ще се проведе между 22-ри и 27-ми март ще бъде Франция.

 

"За всички е ясно, че на този етап вече всички отбори са много силни. Франция е настоящият шампион и разполага с отличен колектив и много силни индивидуалности. Израел е традицинно силен при юношеските гарнитури, а Босна и Херцеговина е съставен от технични играчи, както повечето отбори от този регион на Европа. За нас е важно да надградим, това, което постигнахме с момчетата по време на мачовете от Първия квалификационен кръг. Имаме достатъчно време да се подготвим и да се опитаме да се представим на ниво. Знаем, че ще е трудно, но момчетата имат качества и характер и аз вярвам в техните възможности“, коментира селекционерът на България U19 Ангел Стойков.


Програма на мачовете на България от Елитния квалификационен кръг:

 

 22.03.2017 Израел – БЪЛГАРИЯ

 

 24.03.2017 Франция – БЪЛГАРИЯ

 

 27.03.2017 БЪЛГАРИЯ – Босна и Херцеговина 

Арда взима втори от Левски

Арда ще привлече 19-годишният защитник Виктор Любенов от Левски.

Операция отказала Димитър Илиев

Неуспешна операция е принудила Димитър Илиев да сложи край на кариерата си

 Самсунспор предприе крачка за Макун

Кристиан Макун продължава да сред имената, които се споменават в турската преса.

Bild: Нагелсман подава оставка

Юлиан Нагелсман е решил да подаде оставка от поста старши треньор националния отбор на Германия по футбол след разочароващото отпадане на Бундестима на 1/16-финалите на Мондиал 2026, съобщава "Билд"

Евертон подписа с бразилска агенция

Евертон Бала подписа с бразилска агенция, която ще се грижи за неговия имидж.

Рангник: Играхме срещу много силен съперник

Старши треньорът на националния отбор на Австрия по футбол Ралф Рангник заяви, че е разочарован от отпадането от Мондиал 2026, но и призна, че европейският първенец Испания е показал много добра игра в двубоя и определи иберийците като един от основните фаворити за трофея.