Кой или какво накара Спас Русев да напусне Левски?

13 декември 2016 19:23 Момчил Коритаров

Монтана прекъсна черната серия, но не успя да обърне Верея в снежен Ловеч (ВИДЕО)

БТА

Отборите на Монтана и Верея завършиха наравно 1:1 в първи мач от 19-ия кръг на Първа професионална лига, игран на заснежения терен в Ловеч.

В 6-ата минута Георги Ангелов отбеляза дискисуионно попадение срещу бившия си тим, извеждайки старозагорци напред в резултата, а Атанас Илиев изравни в 38-ата. Верея пък трябваше да доиграе заключителните минути на срещата с човек по-малко, след като в 78-ата Илиас Хасани получи втори жълт картон.

Наставникът на гостите Александър Томаш имаше сериозни кадрови проблеми, заради които дори групата на старозагорци бе с човек по-малко. Причината е, че Елиаш и Сукуна изтърпяваха наказание, докато Момчил Цветанов и Владимир Зафиров бяха с травми. Здравко Илиев пък се контузи по време на двубоя и още преди почивката бе заменен принудително, утежнявайки още повече ситуацията за старши треньора на заралии.

Атанас Джамбазки също имаше проблеми със състава, тъй като не можеше да разчита на наказания Стивън Петков и на контузения Бамба, в резултат на което изпадналият в немилост руснак Антон Полюткин започна като титуляр.

Верея започна малко по-активно срещата и още в 6-ата минута поведе в резултата. Голът обаче бе повече от спорен. Неговият автор Георги Ангелов, който бе играч на Монтана до лятото, преди да премине на „Трейс Арена“, стреля от границата на наказателното поле, а Христо Иванов плонжира, но не изби добре кълбото. И още преди стражът на монтанчани да е уловил повторно топката, допълнителният рефер зад вратата Николай Йорданов сигнализира, че тя е преминала голлинията и попадението бе зачетено.

Полученият гол обаче мобилизира тима на Монтана, който в следващите минути упражни сериозен натиск върху своя съперник.

В 18-ата минута Сергей Георгиев пропиля великолепна възможност за изравняване на резулата, стреляйки от воле от малък ъгъл, но Иван Караджов реагира блестящо и отрази удара.

Символичните домакини обаче ликуваха в 38-ата минута, когато блестящо центриране на Костадин Дяков отдясно бе засечено с глава от Атанас Илиев.

С напредване на времето температурата спадна драстично, а с това бе намален и ентусиазмът на двата отбора, които не предложиха много интересна игра през втората част.

Все пак в 65-ата минута гостите пропиляха отлична възможност, когато Васил Калоянов получи топката в наказателното поле на Монтана и необезпокояван от никого стреля над вратата.

Въпреки това, възпитаниците на Атанас Джамбазки продължиха да са по-активният отбор. В 78-ата минута те придобиха числено преимущество на терена, след като Илиас Хасани получи втори жълт картон и напусна игра.

В 88-ата минута Атанас Илиев засече с глава центриране на Генов отдясно, но прати топката встрани от вратата.

В крайна сметка силите на монтанчани не стигнаха за нещо повече и двубоят завърши наравно – 1:1. Монтана все пак прекъсна черната серия от четири поредни поражения и вече има 9 точки на последната 14-а позиция. Верея пък заема седмо място с 23 пункта.

12. Караджов (к)
21. Здравко Илиев Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра

Събития

90+2' Край на мача Край на срещата
90' Смяна за състезател излизащ от игра Атанас Илиев напуска
90' Смяна за състезател влизащ в игра Смяна и в тима на Монтана. Александър Веселинов влиза на терена
90' Смяна за състезател излизащ от игра Еуженио напуска
90' Смяна за състезател влизащ в игра Последна смяна в отбора на Верея. Светослав Диков влиза в игра
89' Удар Атанас Илиев засече с глава центриране на Генов отдясно, но прати топката покрай вратата
87' Контузия или получаване на медицинска помощ Тихомир Трифонов от тима на Монтана получава медицинска помощ след сблъсък с Калоянов. Играта е временно спряна
85' Керкар пада на границата на наказателното поле на Монтана, но няма маркирано нарушение
82' Смяна за състезател излизащ от игра Петър Атанасов напуска
82' Смяна за състезател влизащ в игра Смяна в отбора на Монтана. Маркиньос влиза в игра
80' Жълт картон Жълт картон за Петър Атанасов от състава на Монтана
79' Удар Михов стреля с глава след центрирането от прекия свободен удар, но прати топката в аут
78' Втори жълт картон и съответно червен Илиас Хасани от тима на Верея получава втори жълт картон за нарушение срещу Сергей Георгиев. Гостите остават с човек по-малко на терена
73' Центриране Слаев напредна отлично по лявото крило, но последвалото центриране не затрудни Христо Иванов
69' Смяна за състезател влизащ в игра Селим Керкар ще доиграе срещата вместо него
69' Смяна за състезател излизащ от игра Нова смяна в тима на Верея. Илиян Йорданов напуска
67' Удар Слаб удар на Петър Атанасов попада право в ръцете на Караджов
66' Смяна за състезател излизащ от игра Костадин Дяков отстъпва мястото си на терена
66' Смяна за състезател влизащ в игра Смяна в тима на Монтана. Георги Коруджиев влиза в игра
65' Bнимание Най-добрата възможност за Верея след почивката! Васил Калоянов получи топката в наказателното поле на Монтана, след което от 13-14 метра стреля много силно, но над вратата
61' Центриране Много слабо изпълнение от статичното положение
60' Георги Андонов печели нарушение в полза на Верея
57' Жълт картон Жълт картон за Хасани, който наруши правилата срещу Атанас Илиев
55' Жълт картон Жълт картон за Антон Полюткин от тима на Монтана, който извърши нарушение срещу Мирослав Енчев
53' Удар Силен удар на Петър Атанасов от 20-ина метра попада право в обсега на Иван Караджов
50' Удар Атанас Илиев можеше с много техничен удар да прехвърли Иван Караджов, но топката премина встрани от вратата
49' Центриране Центриране на Атанасов от статично положение в полза на Монтана. Слабо изпълнение
46' Начало на мача Започна второто полувреме. Няма извършени промени в двата състава
45+1' Край на мача Край на първите 45 минути
45+1' Засада След удар на Даниел Генов отдалеч, Караджов изби топката, след което Георгиев можеше да добави, но бе в засада
45' Една минута добавено време на първата част
44' Засада Атака на Монтана по дясното крило е спряна поради засада
41' Центриране Петър Атанасов центрира от статично положение, но праща топката право в ръцете на вратаря на Верея
39' Удар Удар на Генов отдалеч попада право в ръцете на Караджов
38' Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Мирослав Енчев
38' Смяна за състезател излизащ от игра Принудителна смяна в тима на Верея. Здравко Илиев няма да може д продължи мача
38' Гол ГОООЛ за Монтана! Атанас Илиев изравнява резултата, засичайки с глава перфектно центриране отдясно на Костадин Дяков
36' Контузия или получаване на медицинска помощ Здравко Илиев временно е извън игра, получавайки медицинска помощ
33' Удар След центрирането на Еуженио, Слаев стреля изключително неточно над вратата на Монтана
33' Корнер в полза на Верея
28' Нов ъглов удар в полза на играчите в синьо, те обаче не съумяват да се възползват от него
27' Удар Илия Мунин блокира удар на Атанас Илиев пред наказателното поле на Верея
24' Центриране Нищо интересно след центрирането на Педро Еуженио
24' Ъглов удар в полза на Верея
23' Центриране Ново центриране на Даниел Генов от статично положение отляво на наказателното поле. Караджов лови спокойно топката
21' Центриране Последва слабо центриране, след което гостите се справят със ситуацията
20' Нарушение в полза на Монтана, след като Мунин фаулира Генов. Удобна позиция за домакините
18' Bнимание Страхотен шанс за Монтана! Сергей Георгиев стреля силно от воле от малък ъгъл след центриране на Даниел Генов, но Караджов се намесва блестящо и предотвратява опасността
16' Центриране След центриране отдясно на Даниел Генов, топката попада право в ръцете на вратаря на гостите Иван Караджов
14' Засада Нова атака на Монтана отново е спряна със засада. Зад гърба на отбраната на Верея този път е Атанас Илиев
12' Засада Сергей Георгиев завършва с удар атака на Монтана, но при това положение има маркирана засада
6' Реферът зад вратата Николай Йорданов обаче сигнализира, че топката е преминала голлинията преди стражът на Монтана да я хване повторно
6' Здравко Илиев центрира отдясно, последва разбъркване в наказателното поле на Монтана, топката стигна до Георги Ангелов, който стреля от границата на пеналтерията. Христо Иванов плонжира и изби топката, но не успя да я улови веднага
6' Гол ГОЛ за Верея! Попадението на бившия играя на Монтана Георги Ангелов е изключително спорно.
5' По-активно начало за гостите от Стара Загора, които имат преимущество във владението на топката
1' Начало на мача Начало на срещата. Символичните домакини от Монтана са в титулярния си син цвят, докато Верея е с резервните жълти екипи
0' Лоши атмосферни условия в Ловеч. От щаба на домакините са направили всичко възможно да почистят добре терена. Въпреки това тревното покритие е леко заснежено