Левски се възползва от грешката на Лудогорец и се доближи на четири точки с успех над Нефтохимик (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" стигнаха до минимален, но много важен успех срещу "шейховете"

Левски победи Нефтохимик с 1:0 в домакинството си от 19-ия кръг в Първа професионална лига.

Срещата бе много важна за "сините", след като малко преди началото на стадион "Георги Аспарухов", Лудогорец направи 1:1 срещу Черно море и изпусна точки.

В герой за столичани се превърна Бабатунде Адениджи с гол веднага след почивката.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Първите десет минути бяха доста активни, като още във втората Аниете бе изведен на чиста позиция по левия фланг, но при опита си да пробие към наказателното поле, той беше спрян от защитата на Нефтохимик. В 8-та Прохазка успя да влезе в пеналта и се опита да намери Адениджи на по-чиста позиция, но топката отново беше изчистена.

В 22-та миута Бурабия центрира перфектно отдясно, Адениджи не успя да засече топката, а след това Хуан Деса се опита да вкара ефектно с удар от воле, но без успех.

В 42-та минута топката стигна до Прохазка след центриране и от малък ъгъл се опита с удар от въздуха да пробие Георгиев. За жалост на Яни Пехливанов, шутът се спря в неговото тяло и той имаше нужда от медицинска помощ, за да се възстанови.

Второто полувреме започна по перфектен начин за „сините“. В 47-та Деса центрира отляво, топката стигна до Адениджи, който отправи слаб, но точен удар с левия крак и кълбото влезе в долния десен ъгъл на Георгиев.

В 65-та минута Левски можеше да удвои аванса си, след като Бурабия открадна топката от защитник в зелено и остана сам с Краев и Адениджи срещу вратаря, но вместо да комбинира, реши да стреля и Георгиев се справи.

До 77-та минута отново Бурабия на два пъти пробва късмета си със силни удари, но без успех. С пропуски се отличиха още Прохазка и Краев.

Така след последния съдийски сигнал, "сините" са вече на четири точки зад лидера Лудогорец, събирайки 43, макар и с мач повече. Нефтохимик пък остават 13-ти с актив от 15 точки.