Вярвахте ли, че България може да победи Холандия?

15 декември 2016 16:55 Велизар Антов

Берое и Локо (ГО) справедливо поделиха точките в изнервен мач под Аязмото (ВИДЕО+СНИМКИ)

beroe.bg
Берое и Локомотив (Горна Оряховица) завършиха изнервения си мач от последния есенен кръг при справедливо равенство 1:1.

След скучно първо полувреме под Аязмото Берое изненадващо, на фона на показаното дотогава, поведе в 64-ата минута чрез резервата Давид Манга. Домакините имаха основателни претенции за дузпа малко по-късно преди Локо (ГО) съвсем заслужено да изравни, като попадението им бе сходно – далечен изненадващ удар. Автор на гола стана също резерва – Владислав Узунов.

Берое ще зимува на 7-ото място и ще атакува първата шестица през пролетта. Локо (ГО), който можеше да търси и победата, остава 12-и с 18 точки.

Локо заложи на изненадващ първоначален натиск и създаде ситуация още в 40-ата секунда, когато Кифуети проби отляво и можеше да шутира от непосредствена близост, но реши да подава и негов съотборник се размина с топката.

10 минути по-късно центриране отдясно не беше изчистено добре от беройската защита. Топката бе заложена буквално на крака на Бен Отман на дузпата, но изстрелът му почти не затрудни Макенджиев, който направо улови.

Берое се посъбуди и до почивката контролираше събитията на терена. Най-чистата възможност се откри пред Охене, чийто удар в долния ъгъл от границата на пеналта беше спасен от Николай Банков.

Второто полувреме започна с претенции за дузпа отстрана на Локо (ГО). Курьор шутира на два пъти от линията на наказателното поле, като при втория опит топката случайно срещна ръката на стоящия на дузпата Георги Динков, без каквато и да било умисъл да има в действията му. И реферът логично подмина ситуацията.

В 55-ата минута гостите разиграха с по едно докосване, но Симеон Мечев от точката на дузпата прати високо над вратата, а ситуацията беше много изгодна.

Като от нищото Берое поведе в резултата в 64-ата минута. Резервата Давид Манга, който донесе победата над Локо ГО в първото завъртане, отново се разписа във вратата на железничарите. С премерен удар с левия крак от разстояние играчът от ЦАР заби в долния ляв ъгъл, отбелязвайки втория си гол този сезон.

Пет минути по-късно Берое можеше да получи право на дузпа. Шут на Божилов пред вратарското поле срещна ръката на хвърлилия се на шпагат Керчев. И ако и тук беше неволно, то този път топката просто отиваше във вратата и това може да се брои за спрян голов удар.

Локо се възползва от разконцентрираните действия на домакините и веднага създаде контра, но Иво Иванов се намеси решително при завършващия пас на пробилия Кифуети.

Друга резерва – Владислав Узунов, изравни резултата в 75-ата минута, когато пробва късмета си от разстояние и порази мрежата на Макенджиев с помощта на гредата. Халфът се разписа само 4 минути след появата си в игра.

До края гостите всичко можеше да се случи, но равенството бе най-закономерният резултат. Берое се изравни по точки с градския съперник Верея (по 23), като го задмина. Разликата с първата шестица е 5 точки, но може да се увеличи.

Локо ГО, който направи солидна селекция през есента, остава само с една победа навън този сезон и остави зад себе си единствено Нефтохимик и Монтана.

Събития

90+3' Край на мача КРАЙ НА МАЧА!!!
90+1' Удар Внимание: Кифуети бе изведен отляво и проби в пеналта, върна към Ндонг, чийто изстрел от границата на наказателното поле бе блокиран от Като
90' 3 минути добавено време
89' Смяна за състезател влизащ в игра Стефан Цонков влиза
89' Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в състава на Локо. Курьор напуска
84' Много грубо нарушение на Иво Иванов, заслужаващо картон, дори е подминато
82' Смяна за състезател излизащ от игра Венци Василев излиза принудително
82' Смяна за състезател влизащ в игра Последна смяна в състава на Берое. Илия Миланов влиза
82' Удар Опасен удар на Манга, който профучава покрай левия страничен стълб
79' Жълт картон Жълт картон за Почански
78' Bнимание Внимание: Охене извежда Мапуку сам, но Банков излиза предвидливо и успява да спре нападателя на Берое
75' Гол ГОЛ ЗА ЛОКО (ГО)!!! Владислав Узунов, който също се появи като резерва и то само преди 4 минути, реши да стреля от около 30 метра, топката срещна лявата греда и влетя в мрежата на Макенджиев
72' Жълт картон Много грубо нарушение на Кавдански срещу Мапуку. Както се казва, истинска балтия. Само жълт картон за бранителя на Локо
71' Смяна за състезател излизащ от игра Бен Отман излиза
71' Смяна за състезател влизащ в игра Узунов влиза
71' Смяна за състезател излизащ от игра Генчев излиза
71' Смяна за състезател влизащ в игра Двойна смяна в състава на Локо. Кънев влиза
70' Bнимание При последвалата контра Кифуети проби на скорост отдясно и само намесата на Иво Иванов, който се хвърли самоотвержено и пресече с тяло, предотврати изравнителен гол
69' Bнимание Скандали на терена. Първо Божилов шутира отблизо, като Керчев се хвърли на шпагат, но топката, която нямаше къде другаде да отиде освен във вратата, срещна ръката му. Реферът нищо не даде, а тук можеше
64' Гол ГОЛ ЗА БЕРОЕ!!! Резервата Давид Манга, който донесе победата над Локо ГО в първото завъртане, отново се разписва във вратата на железничарите. С премерен удар с левия крак от разстояние играчът от ЦАР забива в долния ляв ъгъл
62' Смяна за състезател влизащ в игра Ерич Почански влиза
62' Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна при Берое. Радослав Кирилов напуска
56' Смяна за състезател влизащ в игра Давид Манга влиза
56' Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в отбора на Берое. Зехиров излиза
55' Bнимание Внимание: Многоходова бърза акция на Локо между Мечев, Курьор, Отман и пак Мечев завършва с крайно неточен удар на последния от точката за изпълнение на дузпа. Положението никак не беше лошо
48' Bнимание Курьор шутира на два пъти от границата на пеналта, при втория удар топката неволно среща ръката на Динков, но не може да се говори за дузпа, каквато гостите веднага поискаха
46' Начало на мача Начало на второто полувреме!
45+1' Край на мача Край на първото полувреме!
45' 1 минута добавено време
35' Контузия или получаване на медицинска помощ Фиданин стъпи лошо и трябва да получи медицинска помощ
34' Крайно неточен шут на Жуниор Мапуку
34' Радослав Кирилов получава много хубав извеждащ пас от дълбочина, но Банков се усети и напусна наказателното поле, за да изчисти
27' Жълт картон Керчев получава жълт картон за груб фаул срещу Мапуку
24' Единоборство между Божилов и Керчев в пеналта на Локо завършва с падане на нападателя на Берое. Феновете имат претенции за дузпа
19' Удар Първа възможност за Берое! Кирилов получава отляво в наказателното поле, но се забави. Решава да върне към Охене, който шутира силно към близкия долен ъгъл, Банков е пласиран добре и лови
16' Жълт картон Разправии на терена заради неправилно отсъден тъч. В крайна сметка страстите са охладени с жълт картон за Венци Василев
11' Bнимание Внимание: Бен Отман стреля от движение при лошо изчистена топка от защитата на Берое. Играчът на Локо ГО обаче прати право в Макенджиев от около точката на дузпата
8' Контузия или получаване на медицинска помощ Кохей Като се нуждае от медицинска помощ, но ще продължи
1' Bнимание Внимание: Локо ГО пропуска първо положение. Кифуети проби отляво в пеналта и предпочете да комбинира вместо да стреля отблизо, но подаде пезадресен пас. Динков сгреши и предизвика опасността
1' Начало на мача Начало на мача!