Деса: Ще завърша сезона в Левски, после ще видя опциите пред себе си

Деса: Ще завърша сезона в Левски, после ще видя опциите пред себе си

"Оказа се, че имам проблеми със зъбите, оттам тръгваха контузиите"

Перуанското крило на Левски Хеан Деса заяви, че няма намерения да си тръгва от клуба. В един момент през есента той стана излишен на "Герена" - постоянно бе контузен, бе в лоша форма. И заради факта, че е най-скъпо платеният играч в клуба, ръководството бе на път да се откаже от услугите му.

 

"Имах лош старт, но нямам намерения да се завръщам отново в Перу. Моето желание е да остана в България. Ще завърша сезона в Левски, а след това ще видя опциите пред себе си. Най-важното за мен е да играя", заяви Деса пред перуанския "N Deportes", цитиран от вестник "Тема спорт".

 

"В началото на първенството не играех, бях контузен. Наложи се да посещавам специалист, за да открият проблема ми. Оказа се, че имам проблеми със зъбите, оттам тръгваха контузиите. Те ме извадиха от терена за два месеца. Това се случи, точно след като пристигнах в Левски. След това обаче работих здраво и си заслужих място на терена", подчерта Деса. Той бе титуляр за Левски в последните два шампионатни двубоя - при успехите с 1:0 над Верея в Стара Загора и Нефтохимик на "Георги Аспарухов".

 

Желаният от Левски офанзивен халф на румънския Газ Метан Аздрен Лулаку вече може да се счита за ново попълнение на Астана. От румънския клуб обявиха на сайта си, че водят заключителни преговори с казахстанския шампион Астана, чийто треньор е бившият наставник на сините Станимир Стоилов. През есента 28-годишният албанец изигра 20 шампионатни двубоя, в които вкара 16 гола. Той помогна на Газ Метан да е трети в класирането.

 

"Все още не съм подписал с Астана, но нещата отиват в тази посока", заяви пък Лулаку. Според медиите в Румъния той ще получава по 40 хиляди евро на месец на новото си работно място.

 

През следващата седмица пък на "Герена" трябва да водят преговори с агентите на халфовете Георги Костадинов и Джереми де Ноойер. Контрактите на двамата с Левски изтичат през лятото, а сините искат да ги задържат.

И Сити ликува на "Бернабеу", Алонсо е на дузпата (ВИДЕО)

Мбапе гледа от резервната скамейка загубата в Шампионска лига

Лудогорец организира томбола

За феновете, които ще пътуват с отбора при последното гостуване на Рейнджърс в Глазгоу

Локо (Пловдив) пусна билетите за последния мач за годината

"Смърфовете" приемат Монтана за Купата

Официално: Смениха съдията за Септември - Лудогорец

Съдийската комисия към Българския футболен съюз смени рефера на двубоя за Купата на България между Септември и Лудогорец.

Левски без петима срещу Витоша, Веласкес с обещание

Няма да подценим съперника, призна испанецът

Асен Митков пропуска последния мач на Левски за годината

Халфът е с контузия

Сдружение ПФК Ботев с важни въпроси към кмета на града

Това бездействие поражда сериозни рискове

Монтана без двама за Купата

Тимът на Анатоли Нанков се изправя срещу Локо Пловдив

Левски тренира без Евертон Бала

Нападателят вече е в родината си