Фенове на Локо (Пд) пребиха мъж, взели го за бежанец

Фенове на Локо (Пд) пребиха мъж, взели го за бежанец

Единият е с условна присъда за същото провинение

Двама фенове на пловдивския „Локомотив" са в ареста, след като нанесли побой на младеж, когото взели за бежанец, пише в. "24 часа".
 
Инцидентът е станал посред бял ден на автогара „Юг" в града. Там пристигнал автобусът, с който ултрасите Георги Иванов и Христо Вълков се връщали от коледна екскурзия в Банско.
 
Още в рейса те започнали да обиждат и псуват Димитър Спиров, когото не познавали, но оприличили на имигрант.
 
След като слезли, се нахвърлили с юмруци и ритници върху него.
 
Свидетели на грозната сцена станали десетки пътници и таксиметрови   шофьори.   Няколко души се намесили и спасили Спиров от нападателите му. Младежът бил откаран в спешно отделение с травми по цялото тяло, а биячите успели да избягат.
 
Впоследствие бил задържан Вълков, а на следващия ден и съучастникът му Георги Иванов. Наскоро той получи условна присъда заедно с още петима пловдивчани за нанасяне на телесна повреда на 17-годишния син на местна журналистка.
 
Пострадалият Румен Койчев е бил фен на „Ботев". Заради побоя момчето лежа месеци в болница.
 
Койчев бе пребит пред заведение в квартал „Кючук Париж" на 3 януари 2015 г.
 
За побоя над него бяха обвинени Георги Иванов Иванов, Васил Бойков Мицкулев, Димитър Стоянов Хорозов, Виктор Руменов Радин, Николай Стоянов Петров и Спас Христозов Радичев от агитката на „Локо" (Пд).