Берба избра Стенли за своя идеален отбор

Берба избра Стенли за своя идеален отбор

Митко посочи за треньори сър Алекс и Мартин Йол, а себе си постави на пейката

Бившият национал Димитър Бербатов определи своята "Идеална единайсеторка". Това стана във февруарския брой на известното британско списание "FourFourTwo".

Голмайстор №1 на България избра цели 9 свои бивши съотборници от "Манчестър Юнайтед", един от "Тотнъм" и играч, с когото са били рамо до рамо в ЦСКА и националния отбор. Става дума за Стилиян Петров.

"Мотото на живота на Стилиян е, че никога не бива да се предаваш. Той беше надарен играч и е сред най-добрите хора", обяснява Бербо.

Иначе той поставя на десния фланг Кристиано Роналдо:

"Когато се прибера в България и говоря с млади играчи, те искат да им разказвам за Кристиано. Винаги им казвам, че той никога не се разхождаше наоколо с мисълта "Аз съм Кристиано Роналдо", никога не се остави само на своя талант. Първи идваше на тренировка и последен си тръгваше. Никога не съм виждал друг футболист да тренира така усърдно, а след заниманието да остане за индивидуална работа. Винаги искаше да научи повече, да бъде най-добрият."

По другото крило пък в идеалния отбор на Бербатов действа Роби Кийн:

"С него имахме страхотна връзка. Разбирахме се. Той ми помогна да запиша най-добрите си игри за Спърс и се надявам, че и аз съм помогнал на него. Бяхме перфектен тандем и вкарахме много голове заедно."

Любопитното е, че Бербо поставя себе си на... резервната скамейка. Там компания му правят Ледли Кинг и Михаел Балак. За мениджъри са избрани Сър Алекс Фъргюсън и Мартин Йол.

"Сър Алекс знаеше всичко за футбола и имаше аура на величие. Йол беше като баща за отбора. Не, всъщност беше като кръстник", казва още бившата звезда на "червените дяволи", цитиран от Би Ти Ви.

Ето ги и 11-те на Бербатов: Едвин ван дер Сар, Гари Невил, Рио Фърдинанд, Неманя Видич, Патрис Евра, Стилиян Петров, Пол Скоулс, Райън Гигс, Кристиано Роналдо, Уейн Рууни, Роби Кийн.

Гръм в Испания: Селта подчини 9 от Реал на „Бернабеу“(ВИДЕО)

Резерва на гостите, травма на Рюдигер и 2 червени картона допълниха кошмара на Белия балет

Наполи е на върха в Серия А, Хойлунд отчая Ювентус (ВИДЕО)

Нападателят вкара и двата гола за успеха с 2:1 в дербито на XIV кръг

Байерн срещу РБ Лайпциг в осминафиналите за Купата на Германия

Херта (Берлин) ще се изправи срещу Фрайбург

Хартс удари Селтик в дербито за върха в Шотландия (ВИДЕО)

Нанси дебютира с поражение начело на "детелините"

Росен Божинов с 90 минути за Анверп при класика срещу Генк

Родният национал се представи на ниво

Джаспър пропусна дузпа и Железничар загуби като гост (ВИДЕО)

Въпреки това той изигра пълни 90 минути, докато Христо Иванов въобще не бе в групата за мача

В Тотнъм притеснени за Удоджи и Коло Муани

Победата над Брентфорд беше първи домакински успех на тима във Висшата лига от 16 август насам

ПАОК с трети пореден успех в Гърция, Десподов влезе като смяна (ВИДЕО)

Отборът на българина би Арис с 3:1

Еспаньол влезе в топ 5 на „Ла Лига“(ВИДЕО)

След минимална победа у дома над Райо Валекано