Двукратният шампион Русия стартира с победа на Световното по хандбал

Вижте всички резултати от първия кръг

Двукратният шампион Русия стартира с победа с 39:29 (18:15) срещу Япония в група "А" на Световното първенство по хандбал за мъже във Франция.

Павел Атман, Даниил Шишкарьов и Тимур Дибиров се разписаха по 6 пъти, а "Сборная" стигна до убедителния успех със силна игра в последните 20 минути на мача, в които направи серия от 14:5. Хироки Шида завърши със 7 гола за азиатците.

В другата среща от групата Норвегия надделя трудно над Полша с 22:20 (12:10) след 6 попадения на Еспен Хансен.

В група "В" европейският вицешампион Испания се справи с Исландия с 27:21 (10:12) с обрат след почивката. Хоан Канеяс и Давид Балагер се разписаха по четири пъти за иберийците, които след серия от 7:3 поведоха със 17:15 малко преди средата на втората част и до края доминираха.

Звездата на Македония Кирил Лазаров наниза 12 гола и помогна за победата над Тунис с 34:30 (13:14). Словения пък разгроми друг африкански тим Ангола с 42:25 (22:13). По 8 пъти се разписаха Гаспер Маргуч и Борут Мачковшек.

Срещи от първия кръг в първата фаза на Световното първенство по хандбал за мъже във Франция: