Камерун не можа да бие Буркина Фасо (ВИДЕО)

И вторият мач от група А на Купата на африканските нации завърши 1:1

Буркина Фасо се пребори за 1:1 срещу Камерун във втория мач на Купата на Африка 2017. По-рано днес и двубоят на откриването между Габон и дебютанта Гвинея-Бисау завърши при същия резултат и всички отбори в група А са с по една точка.

На стадиона в габонската столица Либревил „Неукротимите лъвове” поведоха в 35-ата минута с чудесен удар от пряк свободен удар на Бенджамин Муканджо. Нападателят на френския елитен Лориен не остави шансове на вратаря на Буркина Фасо – Кофи в левия ъгъл.

И двата отбора създадоха добри голови положения, като най-чистото от тях беше пропуснато от крилото на Марсилия Клинтън Н’Жие.

Буркина Фасо използва лошо избита топка от вратаря Фабрис Ондоа след пряк свободен удар четвърт час преди края и Исуфу Дайо изравни с добавка с глава.

В сряда от 18:00 Буркина Фасо мери сили с домакина Габон, а Камерун играе с Гвинея-Бисау в същия ден от 21:00.