Китай затегна лимита на чужденците

Китай затегна лимита на чужденците

Китай затегна лимита на чужденците в елитната дивизия на местния шампионат, съобщава електронното издание Wild East Football

Китай затегна лимита на чужденците в елитната дивизия на местния шампионат, съобщава електронното издание Wild East Football. В групата за мач от Суперлигата клубовете могат да включват петима чуждестранни  играчи, а в един мач могат да играят максимум трима легионери. Също така клубовете ще трябва да включват в стартовия състав китайски футболист на възраст до 23 години. 
 
Източникът, позовавайки се на китайските медии, твърди, че ограничението е въведено с указ на правителството. Новите правила все още не са официално потвърдени, но местната футболна федерация вече е уведомила всички клубове за тях. 
 
През миналия сезон клубовете в китайската Суперлига можеха да включват в групата си петима чужденци, един от които е трябвало да бъде от азиатските страни, а на терена по едно и също време са могли да бъдат четирима иностранци, включително и един футболист от азиатска държава. 

 

Анчелоти: Мога да приема съвет само от Алекс Фъргюсън

Селекционерът на бразилския национален отбор по футбол Карло Анчелоти отговори на критиките от феновете, които получава по време на Световното първенство в Северна Америка, твърдейки, че сър Алекс Фъргюсън вероятно е единственият човек на планетата, който е по-квалифициран да изрази мнението си

Мароко надхитри Канада и е първият 1/4-финалист на Мондиал 2026 (ВИДЕО)

“Атласките лъвове” с класика над един от домакините

Съдията на Португалия - Хърватия няма да свири повече мачове на Мондиала

Напрежението след мачамежду Португалия и Хърватия на Световното първенство продължава да витае

НА ЖИВО: Канада - Мароко 0:2

Следете тук първия 1/8-финал на Мондиал 2026

Още една треньорска глава падна след Мондиал 2026

Поредната треньорска рокада след Световното първенство е факт

Златко Далич си тръгва от Хърватия

Според “Спортске новости” Хърватската футболна федерация ще се раздели със селекционера Златко Далич