Кайса Макарайнен спечели преследването в Руполдинг

Финландката Кайса Макарайнен спечели преследването на 10 километра от световната купа по биатлон за жени и се изкачи на второ място в генералното класиране

Финландката Кайса Макарайнен спечели преследването на 10 километра от световната купа по биатлон за жени и се изкачи на второ място в генералното класиране. Тя е с актив от 568 точки, докато лидерът в подреждането Габриела Коукалова има 587 пункта след второто си място в преследването в Руполдинг, Германия.

Макарайнен завърши състезанието с време 30:58.0 минути при една грешка в стрелбата, докато чехкинята Коукалова пропусна две мишени и изостана с една минута на второто място. Трета финишира французойката Мари Дорен-Абер, която сгреши три пъти в стрелбата и изостана с 1:23.1 минути от победителката.

Макарайнен нямаше първо място през целия сезон, преди обаче да спечели спринта и преследването в Руполдинг. 14-ият старт за сезона е насрочен за 19-и януари в Италия. До преследването в Руполдинг стигна и една българка - Емилия Йорданова, която остана на 4:50 минути зад Макарайнен при един пропуск в стрелбата.