Марез спаси точката за Алжир с два гола срещу Зимбабве (ВИДЕО)

Звездата на Лестър показа, че е лидер и в националния си отбор

Алжир завърши 2:2 със Зимамбве в първия мач от група Б на Купата на африканските нации.

Нападателят на Лестър и наскоро избран за най-добрият футболист на Африка за 2016г. Риад Марез отбеляза и двете попадения за алжирци, като преди това Зимбабве бяха направили пълен обрат до 1:2.

Алжир започна по-активно срещата и в 3-та минута Ел Араби намери очертанията на вратата, но Мкурува се намеси. Девет минути по-късно Марез откри резултата с коронното си пробиване по крилото, навлизане към наказателното поле и фалцов удар в далечения ъгъл.

В 17-та минута обаче Махачи изравни за 1:1 с хубав диагонален удар по земя. Дванайсет минути по-късно пък Мушекви сътвори пълния обрат след точно изпълнена дузпа.

След почивката Зимамбве се опитваха да задържат повече топката, за да запазят аванса си, но в 82-та минута гардът им падна и Марез изравни за 2:2 с прекрасен шут от около 20 метра, който мина под ръцете на стража на Зимбабве.