Садио Мане води Сенегал към първа победа за Купата на Африка

„Лъвовете на Теранга” схрускаха „Орлите от Картаген”

Сенегал оглави еднолично група „В” на турнира за Купата на африканските нации след успех с 2:0 над Тунис, който пропусна редица положения. Двубоят бе от първия кръг и се проведе във Франсвил, Габон. „Лъвовете на Теранга” са първият отбор, който печели в тазгодишното издание на надпреварата.

Най-скъпият африкански футболист Садио Мане (Ливърпул) откри резултата в 10-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Шейку Куяте отстрана на Аймен Абденур (Валенсия). В 30-ата минута защитникът на Андерлехт Кара Мбоджи удвои, след като засече с глава центриране на Мане от корнер.

През второто полувреме Тунис удари две греди, като едната можеше да е автогол на автора на втория гол за Сенегал Кара Мбоджи. Веднъж и вратарят Диало трябваше да спасява с крака.

Тунис губи от Сенегал за първи път в турнира след 4 мача без поражение.

В първия мач от групата Алжир и Зимбабве завършиха 2:2.