Жена ще ръководи мача на Лукойл Академик с Енисей

Жена ще ръководи мача на Лукойл Академик с Енисей

Двубоят е в сряда в зала "Универсиада"

Жена ще ръководи изключително важната среща на Лукойл Академик срещу Енисей Красноярск в сряда в зала „Универсиада” от Европейската купа на ФИБА. Това е 39-годишната туркиня Йозлем Йълман. Бившата баскетболистка попадна в съдийския наряд за двубоя заедно с колегите си Бранислав Мърдак (Сърбия) и Илиас Кунелос (Кипър). Комисар на мача пък е Георги Пиперков (Македония). 

 

Йозлем Йълман е бивш гард на Кършияка в женската лига в родината си. Работи и като учител по физическо възпитание в Анталия. Първият си съдийски лиценз придобива едва 18-годишна, през 1995 г. През 2004 г. вече има лиценз „А”, който й отваря широко вратите към женската професионална лига в Турция. 

 

Йълман е международен рефер на ФИБА от 2010 г., а от 2011 г. насам е свирила на десетки отговорни европейски мачове, както на ниво национални отбори, така и в клубните турнири на Стария континент. От миналата есен туркинята започва да свири редовно и на мъжки мачове като е считана за една от първите жени-съдийски, на които се поверява подобна отговорна задача. 

 

На 4 януари тази година тя е част от наряда на мъжкия Бней Ерцлия (Израел) – Кьорменд (Унгария) 70:87 от Група N на втората фаза на ФИБА Къп. Поглед към миналата година показва, че през февруари 2016-та Йълман е съдийствала на европейската квалификация на държавния ни тим за жени срещу Швейцария в „Булстрад арена” в Русе, която нашите губят със 74:55.

Лука Дончич след завръщането си с трипъл-дабъл: Бях уморен, но просто се радвам, че постигнахме победа

Лука Дончич реализира „трипъл-дабъл“ при завръщането си в игра за Лос Анджелис Лейкърс, допринасяйки за победата на Филаделфия 76ърс със 112:108 в неделя.

Резултати от НБА

Вижте лидерите в отделните дивизии

Миньор 2015 би Шумен с 3 т. разлика в НБЛ (ВИДЕО)

Перничани удържаха финалния щурм на съперника си

Везенков и Олимпиакос с девета поредна победа (ВИДЕО)

Саша с 13 точки за успеха над АЕК Атина

Лука Дончич се завръща за ЛА Лейкърс тази вечер

Словенецът пропусна два мача заради раждането на дъщеря си

Джеймс Хардън нахлу в историята на НБА

Вече е в топ 10 на реализаторите за всички времена

Рилски спортист би Академик Бултекс 99 и се изкачи на върха в НБЛ

Рилски спортист победи с 86:72 (21:18, 24:19, 18:20, 23:15) Академик Бултекс 99 като гост в среща от десетия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Ботев Враца 2012 подчини Левски

Националът Георги Герганов бе най-резултатен, а Павле Джуришич записа дабъл-дабъл при победа на Ботев 2012 (Враца) с 84:67 (23:14, 27:20, 17:19, 17:14) срещу Левски в мач от десетия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Монтана надигра Рилски спортист в женската НБЛ

Капитанът Радостина Христова и Даниела Уолън записаха дабъл-дабъл и изведоха Монтана до победа с 85:78 (22:5, 19:24, 15:24, 18:21, 11:4) след продължение срещу Рилски спортист в гостуване от четвъртия кръг на баскетболното първенство за жени.