Гришо: Ще бъде интересно срещу Гаске, надявам се да играя по-добре

Гришо: Ще бъде интересно срещу Гаске, надявам се да играя по-добре

„Миналата година можех и да загубя този двубой”

 „Трябва да отдадем заслуженото на съперника ми, защото в първия сет той игра страхотно.”

Това заяви Григор Димитров след трудната си победа над Хьон Чун от Южна Корея с 1:6, 6:4, 6:4, 6:4 във втория кръг на Откритото първенство на Австралия.

„В началото на втория сет аз заиграх по-добре и се почувствах уверен, което ми помогна. Надявам се в следващия кръг да играя още по-добре”, посочи 25-годишният българин.

„Преди шест месеца можеше и да загубя този мач. Планът ми бе да го притисна от самото начало, но бях твърде агресивен и не се получи. После промених подхода и след това контролирах нещата.”

За следващия си опонент Ришар Гаске, когото надви само веднъж в шест сблъсъка:

„Последния път, когато играхме, го победих, но в Шанхай и при коренно различни условия. Тогава бе краят на сезона, а сега сме в началото и двамата сме свежи. Ще бъде интересен мач.”

За предсезонната си подготовка:

„Някои тенисисти имат проблем с този период, в който трябва само да тренират седмици наред, но аз не съм така. Обичам да работя и се наслаждавам. Започнах още в средата на ноември,  всичко мина по план и се чувствам много добре.”

За новия си треньор и целите си този сезон:

„Задачата бе да спечеля титла в първите шест месеца на 2017 година, но аз го направих още в началото на януари. Явно Дани (Валверду) трябва да смени целта, ще обсъдим това по-късно. Дани опрости нещата, опрости начина, по който се подготвяме за мачове. За мен това е много важно, да се събудя и да не мисля за прекалено много неща."

Без промяна в ранглистата за Григор Димитров

Българинът остава на 44-а позиция

Кирьос: Ако бях играл с Надал на финала, щях да спечеля

Австралиецът обаче загуби битката за титлата на Уимбълдън от Новак Джокович през 2022 година

Юлия Стаматова загуби на полуфинал в Анталия

Българката допусна обрат

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки