Съдийско фиаско беляза драматичния успех на Арсенал над Бърнли с 2:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Две дузпи в продължението за 2:1, съдиите не видяха засада преди дузпата за Арсенал, а Джака беше пресилено изгонен

В невероятна драма със съдийски грешки, Арсенал се измъчи, но победи новака Бърнли с 2:1 на своя „Емирейтс” и се изкачи на второто място във Висшата лига след две дузпи в продължението на мача. Шкодран Мустафи вкара победния гол в 59-ата минута след асистенция на Месут Йозил, а Гранит Джака остави „артилеристите” с 10 души за последните 25 минути след влизане с двата крака напред срещу съперник. Бърнли изравни от дузпа чрез Андре Грей в 93-ата минута, но в последната 98-ма Алексис Санчес също от дузпа остави трите точки в Северен Лондон.

Арсенал използва грешките на Тотнъм и Ливърпул и ги изпревари в класирането с 47 точки, на 5 зад лидера Челси, който посреща Хъл Сити тази вечер и при победа ще дръпне с осем. Тотнъм е трети с 46, Ливърпул има 45.

Арсенал постигна четвърта поредна победа над Бърнли, от който никога не бяха губили в елита, както и пети пореден успех у дома в първенството, но той не дойде никак лесно.

През първата част всички атаки на домакините бяха блокирани от сгъстената защита на Бърнли. Жиру отклони към втората греда за Айоби, но там Уорд изчисти в правилния момент. След четвърт час Том Хийтън спаси и изстрел на Йозил от границата на наказателното поле.

Йозил изпусна още един добър шанс, а най-големият пропуск до почивката бе дело на Алексис Санчес, който овладя избита топка след корнер, финтира, нагласи се и стреля силно, Хийтън замръзна, но топката за негово щастие мина от външната страна на дясната греда.

Втората част започна с идентичен пропуск на чилиеца, а в 56-ата минута съдията Джонатан Мос подмина наглед чиста дузпа за подсичане на Андре Грей през краката на Шкодран Мустафи в наказателното поле.

Мустафи взе своя реванш в 59-ата минута, когато Йозил центрира от корнер, а бранителят с глава насочи в долния ляв ъгъл за 1:0.

Шест минути след гола Гранит Джака направи шпагат с двата крака напред срещу Стивън Дефур и Джонатан Мос изгони швейцарския национал за втори път този сезон с директен червен картон, което вбеси Арсен Венгер. Нарушението наистина изглеждаше по-скоро за жълт картон.

С човек повече Бърнли натисна и дочака своя миг в 92-ата минута, когато Коклен се замота в собственото наказателно поле и повали Барнс, който успя да го изпревари за топката. Андре Грей стреля неубедително, но изравни от бялата точка, въпреки че Чех успя да докосне с ръка – 1:1.

Бяха дадени 7 минути продължения, а след гола за Бърнли Венгер беше изгонен от скамейката, защото буквално побесня от действията на съдиите.

Арсенал тръгна за победен гол с 10 човека и в 97-ата минута получи дузпа за необмислена намеса на Бен Мий, който щеше с бутонката си да извади окото на Косчелни, опитал да вкара с глава на втора греда. Алексис Санчес демонстрира безкрайно хладнокръвие и просто копна в средата на вратата – 2:1 и радост за Арсенал. Съдиите пак се провалиха, защото имаше засада на Косчелни при центрирането към него преди дузпата.

Шведският футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел