Редица родни федерации искат Лучано за служебен спортен министър

Редица родни федерации искат Лучано за служебен спортен министър

Подкрепа за Васил Иванов обявиха националните федерации по баскетбол, борба, волейбол, бокс, лека атлетика,`бадминтон, ръгби, шахмат, шейни, водна топка, бейзбол, голф, плувни спортове, хокей на лед, автомобилен спорт, минифутбол, гребане, хандбал, хокей на трева, картинг, модерен петобой, самбо и други

Спортни федерации към Министерството на младежта и спорта подкрепиха Васил Иванов-Лучано за служебен министър на младежта и спорта с писмо до новия президент на България Румен Радев, който трябва да определи състава на служебния кабинет.

Сред подписалите писмото в подкрепа на Васил Иванов са националните федерации по баскетбол, борба, волейбол, бокс, лека атлетика,`бадминтон, ръгби, шахмат, шейни, водна топка, бейзбол, голф, плувни спортове, хокей на лед, автомобилен спорт, минифутбол, гребане, хандбал, хокей на трева, картинг, модерен петобой, самбо и други.

"Във връзка с публикациите в медийното пространство относно назначаването на служебен министър на младежта и спорта, моля да имате предвид следното: Долуподписаните председатели на спортни федерации, с настоящото писмо обявяваме своята подкрепа за господин Васил Минчев Иванов-Лучано като най-подходящ кандидат за длъжността служебен министър на младежта и спорта. Господин Иванов е доказал с делата си, че има качествата и компетентността да заеме този пост. Както е известно, той е първият български министър на младежта и спорта.

Заемал е поста председател на Комисията по младежта и спорта към Парламента за периода 2005-2009, както и е бил съветник в нея за период от два мандата. Считаме, че същият има безспорни заслуги за развитието на българския спорт. Благодарение на неговата дейност, националният стадион "Васил Левски" беше възстановен, което позволи да се организират и провеждат на него редица спортни събития. Негова е заслугата български медалисти от Олимпийски игри да имат правото да получат пожизнени премии, което осигури достоен живот на редица заслужили спортисти. Това са само част от неговите дейности и инициативи във връзка с развитието на спорта и младежките дейности. Следва да се има предвид, че господин Иванов всекидневно помага на българския спорт в България, както и в чужбина, посредством неговата активност и многобройни контакти с хора, които заемат отговорни длъжности в областта на спорта.

Считаме, че господин Иванов е способен да върне доброто ниво на българския спорт, както и ефективно да развива дейности в полза на младите хора. Васил Минчев Иванов-Лучано най-успешно би изпълнил длъжността министър на младежта и спорта и в тази връзка ние, долуподписаните председатели на спортни федерации, се обявяваме за назначаването му на този пост в служебното правителство", се казва в писмото на спортните федерации към Министерството на младежта и спорта до президента Румен Радев.

Официално: Реал (Мадрид) с нов треньор

Педро Мартинес бе назначен за наставник на баскетболния тим

Фантастична България разби Норвегия с 88:57! (ВИДЕО)

Везенков се завърна с 22 точки за "лъвовете"

Пълна "Арена Ботевград" очаква националите по баскетбол за важния мач срещу Норвегия

Срещата от предварителните квалификации за Евробаскет 2029 започва днес в 19:30 ч. 

Агентът на ЛеБрон: Ако Никс не бяха станали шампиони, щеше да отиде там

Филаделфия 76ърс е една от потенциалните дестинации за ЛеБрон Джеймс

80% от билетите за мача между България и Норвегия в "Арена Ботевград" са продадени

Българска федерация по баскетбол обяви, че 80% от билетите за мача на националния отбор срещу Норвегия вече са продадени

ФИБА постави наше момиче сред звездите на Евро 2026 в Самоков

Международната федерация по баскетбол (ФИБА) постави българката Деница Манолова сред 10-те състезателки, които публиката трябва да следи по-внимателно по време на Европейското първенство за девойки до 20 години в дивизия В.