Обявиха състава на ансамбъла за първото състезание в Москва

Обявиха състава на ансамбъла за първото състезание в Москва

В новия ансамбъл няма да има нито една гимнастичка, която е тренирала със Златните момичета на Ина Ананиева

Стана ясен съставът на националния ансамбъл по художествена гимнастика, който ще вземе участие на първото състезание след оттеглянето на Златните момичета, които спечелиха бронзов медал от олимпийските игри в Рио.

Треньорът Весела Димитрова ще се довери на Елена Бинева, Симона Дянкова, Лаура Траатс, Мадлен Радуканова и Теодора Александрова. Те бяха селектирани от 10 момичета, които започнаха подготовка още през миналата година на високопланинската база Белмекен.

Състезанието Гран При на Москва ще бъде първо за новите грации и ще се проведе от 17 до 19 февруари в руската столица. За капитан на състава беше избрана най-опитната в него - Симона Дянкова. 

В новия ансамбъл няма да има нито една гимнастичка, която е тренирала със Златните момичета на Ина Ананиева, които спечелиха световна титла от Измир през 2014 г., бронзов медал от олимпийските игри в Рио де Жанейро и още десетки други отличия. И втората резерва на тима - Снежана Дечева, сложи край на спортната си кариера.

Това обяви самата тя в социалните мрежи. Причините са множеството контузии, които дават отражение на здравословното ѝ състояние в момента.

В края на 2016 г. Любомира Казанова, която се включи в ансамбъла за европейското първенство в Израел след инцидента с Цветелина Стоянов, обяви, че се отказва заради контузия в глезена.

Погачар за Обиколката на Испания: Ще дам всичко от себе си, за да се опитам да спечеля

Тадей Погачар иска да сбъдне „голяма мечта“, като добави титла от колоездачната Обиколка на Испания (Vuelta a Espana) към трофеите си, завръщайки се в надпреварата за първи път от 2019 година насам.

Вторият кръг от националната лига по плажен футбол е този уикенд в Бургас

Ще се проведе и първият турнир по плажен футбол за жени

България е на 1/4-финал на Европейското отборно по бадминтон

Националите ни до 19 години с трета поредна победа

Сестри Стоеви с поражение от олимпийските вицешампионки на Световното в Индия

Българският тандем отпадна в третия кръг

Смесената двойка на България загуби в първия кръг на Световното първенство по бадминтон

Габриела Стоева и Евгени Панев отстъпиха на швейцарци

Ансамбълът след завръщането на родна земя: Много благодарим на всички хора

“Помислихме си за такова посрещане и след Лос Анджелис”