Женското първенство се възобновява, картотекираха националки

Женското първенство се възобновява, картотекираха националки

Раковски (Димитровград) – Казанлък

Женското първенство по волейбол на България се възобновява днес, 27 януари (петък) със срещи от втория полусезон. В първия двубой от осмия кръг „Славия“ домакинства на ЦСКА, като мачът е от 17:00 ч в столичната зала „Панайот Пондалов“.

 

В последния ден от трансферния прозорец и двата клуба картотекираха нови попълнения, като това са национални състезателки.

 

ЦСКА картотекира националната разпределителка Диана Ненова, която се завръща след майчинство и ще помага на червените още в днешния мач срещу Славия.

 

Славия картотекира националката Страшимира Филипова, която играе на поста централен блокировач. Волейболистката също прави завръщане, след като стана майка на дъщеричка наскоро.

 

В момента „Славия“ е на четвърто място във временното класиране, с пет победи, три загуби и 15 точки. ЦСКА е на пета позиция, с четири победи, четири загуби и 12 точки.

 

Двубоят „Раковски“ (Димитровград) – „Казанлък“ от осмия кръг на женското първенство по волейбол на България се отлага. По програма мачът трябваше да се играе  на 28-01-2017 (събота), но се пренасочва за друга дата, която все още се уточнява. 

 

Причина за отлагането на срещата са здравословни проблеми в състава на „Казанлък“, което води до невъзможност за провеждане на мача.

Бленджини избра 30 за Лигата на нации

От разширения отбор отпадна единствено Самуил Вълчинов.

Легенда на Левски става почетен гражданин на родния си град

Общинският съвет в Брезник реши волейболистът Светослав Гоцев да бъде удостоен със званието „Почетен гражданин на град Брезник“. Вносител на докладната е кметът на общината Васил Узунов. 

Абонданца: Целта на отбор като нашия е само израстването

Селекционерът на националния отбор на България по волейбол Марчело Абонданца отказа да сравни тима в момента с този преди 13 години, когато отново води България. Той говори пред медиите преди старта на подготовката за Лигата на нациите.

Баракова смени отбора в Румъния

Българската волейболистка Петя Баракова смени отборите в румънското първенство и днес беше представена като ново попълнение на Динамо (Букурещ), обяви официалната страница на клуба.

Четири български отбора ще участват във европейските турнири

Шампионът Левски влиза в пресявките за Шампионска лига

Бенефисът на Теодор Салпаров ще бъде на 5-ти септември

Един от най-известните български волейболисти Теодор Салпаров ще сложи край на кариерата си със спектакъл бенефис