Серина пренаписа историята на женския тенис

По-малката сестра Уилямс задмина Щефи Граф след успех над кака си Винъс на финала в Мелбърн

Серина Уилямс се превърна в тенисистката с най-много титли на сингъл от Големия шлем в "Оупън ерата", след като надви по-голямата си сестра Винъс с 6:4, 6:4 във финала на Australian Open

Така 35-годишната американка вече има 23 трофея на сингъл от Шлема, с една повече от легендарната германка Щефи Граф.

Серина се доближи и само на една титла от рекордните 24 за всички времена на австралийката Маргарет Корт.

Днешният финал противопостави и най-възрастните финалистки с обща възраст 71 години - Винъс е на 36.

В семейната битка по-малката от двете сестри има 17 победи срещу 11 за Винъс, а на Големия шлем резултатът е 10-5 за Серина.

Серина стартира нервно мача и допусна пробиви на два пъти в първия сет. Но сестра й върна жеста и резултатът беше 2:2, което се оказа важен момент за победителката.

Тя направи три двойни грешки в четвъртия гейм, но след това с нов пробив тя дръпна за 4:2. До края и двете печелеха подаванията си, за да се стигне до 6:4.

Във втория сет Серена пробва да вземе предимство в третия гейм, но сестра й издържа. След това обаче в 7-ия фаворитката наложи волята си и така си гарантира крайната победа, за която си беше сочена и за основен претендент.

Каспер Рууд: Очаквам силен Григор на „Уимбълдън“

"Той може да се представи доста добре на трева"

Виктория Томова продължава към 1/2-финалите във Валенсия

Първата ракета на България победи лесно осмата в схемата Дария Семенистая (Латвия) с 6:3, 6:1