Тотнъм разби сърцата на четвъртодивизонния Уикъмб с последния удар в мача за 4:3 (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Шпорите" губеха с 0:2 у дома на почивката, но отърваха срама с два гола на Хьон мин Сон и Деле Али от пейката

Тотнъм избегна голям срам и обърна от 0:2 до 4:3 у дома срещу четвъртодивизионния Уикъмб в 4-ия кръг на ФА Къп, което осигури преиграване на стадиона на „столарите”. Кореецът Хьон мин Сон беше героят на „шпорите”, след като отбеляза първия, а после и победния гол за лондочани. Така Тотнъм все пак победи съперника, който е 70 места под него в йерархията на английския футбол.

Маурисио Почетино беше направил много промени и неговият отбор започна доста вяло, което даде надежда на гостите и те бяха по-активни. Гигантът Акинфева прати с глава към другата греда и там Ууд направи пропуск с глава от чиста позиция.

В 23-ата минута Онома изчисти лошо едно центриране от корнер и от въздуха капитанът на Уикъмб Пол Хейс красиво прониза далечния десен горен ъгъл за 1:0.

Два пъти гостите чистеха пред своята голлинията, а в 36-ата минута Кртър-Викърс събори Ууд за дузпа и Пол Хейс в центъра на вратата удвои за кеф на многобройната гостуваща агитка.

Почетино беше бесен и на почивката извади Н’Куду и пусна Винсент Янсен. Хьон мин Сон направи два пропуска, но след час игра върна Тотнъм в мача с гол от много малък ъгъл след рикошет в крака на Якобсон – 1:2.

Пиер направи нещо като заслон от баскетбола срещу Винсент Янсен в наказателното поле и холандският нападател с голяма доза късмет вкара отсъдената дузпа за 2:2 в 64-ата. Това беше първи гол на Янсен от октомври насам и този сезон той има само попадения от дузпи.

Още след първия гол за своя тим, Почетино включи тежката артилерия в лицето на Муса Дембеле и Деле Али, но Киърън Трипиър се контузи и Тотнъм заигра с човек по-малко.

Уикъмб изглеждаше изтощен, но Майлс Уестън от нищото подмина английския национал Ерик Дайър като пътен знак на левия фланг, а после центрира перфектно за Гари Томпсън, който с глава прониза Мишел Ворм – 3:2 за гостите.

С 10 души „шпорите” демонстрираха характер и Деле Али размина двама след пас на Дембеле в наказателното поле и спокойно вкара с нисък удар за 3:3.

Съдията даде 6 минути продължение и с последната атака в мача Тотнъм избегна преиграването. Хьон мин Сон направи двойно с Янсен в наказателното поле и в римейк на първия гол пак се разписа от малък ъгъл за 4:3 и разби сърцата на гостите от четвърта дивизия.