Нови победи за българските шахматисти в Гибралтар

Нови победи за българските шахматисти в Гибралтар

Тримата ни представители записаха успехи

Гросмайсторите Веселин Топалов, Иван Чепаринов и Антоанета Стефанова записаха победи в петия кръг на шахматния фестивал Гибралтар Оупън.

По този начин и тримата български представители имат по 4 точки след първите пет кръга и изостават само с половин от водачите в класирането.

Топалов се възползва от слабия цар на черните в центъра и се наложи в рамките на 25 хода над румънеца Богдан Даниел Дяк. В същото време Чепаринов се наложи за 49 хода над французина Фабиен Либишевски, докато в Испанска партия Стефнова се справи в 39 хода със силния индийски гросмайстор Сурия Шекар Гангули.

В днешния шести кръг Топалов играе с белите фигури с британеца Дейвид Хауел на шеста маса, Чепаринов излиза с черните фигури срещу индиеца Сетураман Панаяпан Сетураман на девета дъска, а на десета Стефанова среща с белите фигури руснака Вадим Звягинсев. Към момента няма нито един състезател с максимален актив от 5 точки, а шестима поделят първото място с по 4,5.

Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала

МОК отказа олимпийски статут на Фарьорските острови и Гренландия

Гренландия и Фарьорските острови няма да бъдат признати за отделни и независими олимпийски отбори, въпреки искането на датския парламент, заявиха от МОК.

Министър Керязов отличи млади таланти в спортните танци след престижни международни успехи

„Поздравявам вас и вашите треньори за постигнатите успехи", каза той

Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското първенство по сумо в Шотландия (СНИМКИ)

Българин стана европейски шампион, а още двама от националите ни са вицешампиони от Европейското първенство по сумо в Стърлинг, Шотландия

Нидерландка подобри световния рекорд на 100 м свободен стил

Марит Стеенберген подобри световния рекорд на 100 метра свободен стил в плуването при жените с време от 51.68 секунди на международния турнир в Рим.