Раниери опитва да върне Марез и Варди от миналия сезон

Раниери опитва да върне Марез и Варди от миналия сезон

Мениджърът на Лестър е провел индивидуални разговори с двете звезди в предни позиции

Мениджърът на Лестър Клаудио Раниери е провел индивидуални разговори с атакуващия полузащитник Рияд Марез и нападателя Джейми Варди с идеята да възстанови полезността на този тандем, който беше в основата на сензационната титла миналата година.

Лестър стана шампион за първи път в историята, но сега има сериозни трудности в защитата на титлата си. Нещо повече, Лестър може да стане и първият отбор от Манчестър Сити през сезон 1937/38, който печели титлата и след това изпада.

И двамата имат трудности с отбелязването на голове. Марез, който вкара 17 попадения през шампионката кампания, е забил едва три гола. Варди, разписал се 24 пъти преди една година, сега е бил точен пет пъти.

"Говорих с Рияд и Джейми и ние знаем защо те са отбелязали едва няколко гола”, обясни Раниери пред медиите днес. „На Рияд просто му казах: върни си формата от миналия сезон, само две думи -  върни се. Той се опитва да го направи. Той е позитивно настроен и аз съм щастлив, много щастлив, защото той се настройва позитивно. Виждам, че се усмихва и значи всичко е наред”.

"Да, срещата беше само с тях двамата, защото те си имат тяхна връзка на терена. И само като видиш колко гола са вкарали миналата година и колко асистенции са направили, а сега не е така. Това е причината, за да говоря с тях персонално”, обясни италианецът.

В момента Лестър е на 16-а позиция във Висшата лига, на точка над зоната на изпадащите и в неделя гостува на Суонзи, който се оказва директен съперник за оцеляване. Суонзи изостава от Лестър само по голова разлика.

"Говорих и с президента на клуба. Той винаги е положителен и пълен с енергия. Много е приятно да се комуникира с него. Фантастичен човек, с който имам много добри отношения. Обясних му моето виждане за ситуацията”, сподели Раниери.

Египет подкрепи Салах

"Кралят на Египет", написаха от федерацията

Гръм в Испания: Селта подчини 9 от Реал на „Бернабеу“(ВИДЕО)

Резерва на гостите, травма на Рюдигер и 2 червени картона допълниха кошмара на Белия балет

Наполи е на върха в Серия А, Хойлунд отчая Ювентус (ВИДЕО)

Нападателят вкара и двата гола за успеха с 2:1 в дербито на XIV кръг

Байерн срещу РБ Лайпциг в осминафиналите за Купата на Германия

Херта (Берлин) ще се изправи срещу Фрайбург

Хартс удари Селтик в дербито за върха в Шотландия (ВИДЕО)

Нанси дебютира с поражение начело на "детелините"

Росен Божинов с 90 минути за Анверп при класика срещу Генк (ВИДЕО)

Родният национал се представи на ниво

Джаспър пропусна дузпа и Железничар загуби като гост (ВИДЕО)

Въпреки това той изигра пълни 90 минути, докато Христо Иванов въобще не бе в групата за мача

В Тотнъм притеснени за Удоджи и Коло Муани

Победата над Брентфорд беше първи домакински успех на тима във Висшата лига от 16 август насам

ПАОК с трети пореден успех в Гърция, Десподов влезе като смяна (ВИДЕО)

Отборът на българина би Арис с 3:1