Везенков със силен мач при загуба на Барса в Евролигата

Александър Везенков отбеляза 18 точки при домакинската загуба на неговия Барселона Ласа от Галатасарай с 62:69 в мач от Топ 16 на баскетболната Евролига

Александър Везенков отбеляза 18 точки при домакинската загуба на неговия Барселона Ласа от Галатасарай с 62:69 в мач от Топ 16 на баскетболната Евролига. Българинът бе най-резултатен за каталунците, а това бе 14-о поражение за тима в тази фаза на турнира.

Срещата започна равностойно и след като двата отбора си размениха една четвърт, Барса водеше с две точки на полувремето. След края на третата част авансът на домакините се увеличи на 5, но турците не се отказаха и след вихрена последна четвърт, която спечелиха с 24:12, си осигуриха първа победа като гост в тази фаза на надпреварата.

Алекс Тайъс и Блейк Шилб бяха най-полезни за Галатасарай, отбелязвайки съответно 19 и 16 точки. За победата на гостите допринесе и мерникът на Джон Дийблър, който реализира от всичките си опити за тройка.