Нов водач в хандбалното първенство при дамите

Нов водач в хандбалното първенство при дамите

Без изненади в хандбалните мачове при мъжете

Лидерите при мъжете и жените записаха поредните си победи в националния хандбален шампионат. След изиграването на двубоите от 11-ия кръг в мъжкото направление Локомотив (Варна) продължава да е с пълен актив от точки- 22. „Железничарите” се наложиха над заемащите 4-то място в таблицата Фрегата като гост в Бургас с 21:43, а втория в класирането Чардафон стигна лесно до успеха в Габрово срещу Левски (гр. Левски) с 34:26. Третият тим в подреждането Добруджа добави нови 4 точки и вече има 18, след като изигра две срещи през уикенда. В отложен мач от 10-ия кръг добричлии взеха „изпита” в НСА с 22:33, а ден по-късно в Гоце Делчев трябваше да се поизпотят за победата над Пирин с 27:30.

Всички резултати при мъжете:
Локомотив ГО – Спартак (Варна) 26:27 (12:15)
НСА – Добруджа / Отложена среща от 10-ия кръг /  22:33(10:18)
Фрегата  – Локомотив (Варна) 21:43(10:20)
Пирин ГД – Добруджа 27:30(10:14)
НСА   – Осъм 28:24(17:17)
Чардафон   – Левски (гр. Левски) 34:26(16:10)

В първенството при жените вече има нов водач в класирането. Бъки (Габрово) постигна две победи през уикенда. Хандбалистките на Веселина Златева спечелиха отложената среща с Ники спорт (Сливница) с 19:36, а ден по-рано се наложиха и срещу Шумен ”98 с 33:24. Габровки са с актив от 14 точки, следвани от Свиленград с 12 и Етър 64 с 10 пункта.

Резултатите при жените – 7-ми кръг :
Етър‟64  – Ники спорт 31:20(15:11)
Свиленград  – Поморие 25:21(15:13)
Бъки   – Шумен‟98 - 33:24 (17:9)
Ники спорт – Бъки. Отложен от 6 кръг 19:36 (7:17)

Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала

МОК отказа олимпийски статут на Фарьорските острови и Гренландия

Гренландия и Фарьорските острови няма да бъдат признати за отделни и независими олимпийски отбори, въпреки искането на датския парламент, заявиха от МОК.

Министър Керязов отличи млади таланти в спортните танци след престижни международни успехи

„Поздравявам вас и вашите треньори за постигнатите успехи", каза той

Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското първенство по сумо в Шотландия (СНИМКИ)

Българин стана европейски шампион, а още двама от националите ни са вицешампиони от Европейското първенство по сумо в Стърлинг, Шотландия

Нидерландка подобри световния рекорд на 100 м свободен стил

Марит Стеенберген подобри световния рекорд на 100 метра свободен стил в плуването при жените с време от 51.68 секунди на международния турнир в Рим.