Нов труден успех за шампиона Клижан в Ротердам

Давид Гофен лесно се справи с Андрей Кузнецов

Защитаващият титлата си Мартин Клижан (Словакия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в холандския Ротердам с награден фонд 1,85 милиона евро. Клижан се наложи над германеца Филип Колшрайбер с 6:7(5), 6:4, 6:1 след почти два часа игра.

Словакът загуби оспорвания първи сет с 5:7 точки в тайбрека, а втората част вървеше равностойно до 4:4, след което той взе шест поредни гейма по пътя си към обрата. Така Клижан очаква победителя от мача между шампиона от 2014 година и номер 4 в схемата Томаш Бердих (Чехия) и французина Ришар Гаске, който днес се справи без особени затруднения със сърбина Виктор Троицки с 6:4, 6:2.

Друг французин Пиер-Юг Ербер също достигна четвъртфиналите. Той наниза 11 аса при успеха във втория кръг над руснака Евгени Донской с 6:2, 7:6(4) в мача между двамата квалификанти.

Поставеният под номер 3 Давид Гофен (Белгия) пък стартира с лесен успех срещу руснака Андрей Кузнецов с 6:3, 6:2 за 70 минути и във втория кръг той се изправи срещу участващия с "уайлд кард" представител на домакините Робин Хаазе.