Имаше ли дузпа за ЦСКА срещу Лудогорец?

16 февруари 2017 21:55 Виктор Иванов

Копенхаген попари Лудогорец с два гола след два точни удара (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец загуби първия двубой срещу Копенхаген от 1/16-финалите на турнира Лига Европа. Мачът, който се изигра пред 14 257 зрители на националния стадион „Васил Левски”, завърши при резултат 1:2.

До успеха си датчаните стигнаха след един точен удар за целия мач. За тима на Стале Слобакен се разписа Юсеф Туту, а преди това Абел Анисе си вкара автогол. Туту удари и греда малко преди да се вкара. Румънският нападател Клаудиу Кешеру, който влезе през второто полувреме в игра, стана голмайстор за „орлите”.

Нерви и емоции също имаше на "Васил Левски". Гостите завършиха с десет души, след като Грегуш, който влезе от пейката, получи два жълти картона. Младият футболист си изкара втория две минути преди последния съдийски сигнал.

Реваншът в Дания ще се изиграе на 23 февруари.

Срещата започна кошмарно за отбора на треньора Георги Дерменджиев. Във  втората минута Аугистинсон центрира от ъглов, там капитанът Йоргенсен игра с глава и прати право в тялото на Абел Анисе. Футболистът на Лудогорец не успя да реагира и топката влезе във вратата.

След това разградчани поеха нещата в свои ръце. Те владееха повече топката, но трудно стигаха до чисти положения. От своя врата, тимът на Копенхаген се защитаваше здраво и правеше опити за контраатаки, но лесно губиха топката.

В 38-ата минута пред Лудогорец се откри отлична възможност резултатът да бъде изравнен. Върджил Мисиджан намери пролука в гъсто наредената датска защита и отправи силен и техничен удар. Вратарят Олсен обаче внимаваше и успя да парира.

„Орлите” не спряха да атакуват до края на частта и две минути преди края на редовното време Марселиньо също изпробва късмета си с шут от разстояние, но топката профуча покрай лявата греда.

Така отборът на Копенхаген ес оттегли на почивката с гол преднина, въпреки че така и не отправи нито един удар към Владислав Стоянов през първото полувреме.

Втората част започна отново по добър начин за гостите от Дания. Юсеф Туту завърши контраатака, проведена веднага след подновяването на играта, с удар от движение и разтресе дясната греда. Стоянов не помръдна при това положение.

Лудогорец отвърна с пореден щурм към Олсен, но получи втори гол в  53-ата минута. Копенхаген проведе добра атака, Туту получи на точката за изпълнение на дузпа и отправи добре премерен удар по земя, като не остави никакви шансове на Стоянов.

Всичките усилия на Лудогорец дадоха резултат и разградчани стигнаха до гол в 81-ата минута. Натанаел центрира в наказателното поле, там Марселиньо засече и удари напречната греда. Олсен не успя да реагира и топката попадна при Клаудиу Кешеру, който от около метър не сгреши.

Новото попълнение за „орлите” Жоао Пауло отправи страхотен удар 89-ата минута, но вратарят на гостите се намеси подобаващо. Дълбого в добавеното време Копенхаген можеше дори да вкара трети гол. Нападателят Корнелиус отправи опасен удар с глава, Владо Стоянов бе на мястото си.

15. Антонсон
16. Грегуш Смяна за състезател влизащ в игра Жълт картон Втори жълт картон и съответно червен
17. Куск
23. Павлович Смяна за състезател влизащ в игра
35. Кейта
Стaле Солбакен

Събития

90+7' Край на мача Край на мача! Лудогорец загуби от Копенхаген с 1:2.
90+5' Втори жълт картон и съответно червен ВТори жълт картон за Грегуш, след като извърши фаул срещу Минев, а след това изрита топката.
90+4' Жълт картон Дяков получи картон.
90+4' Bнимание Корнелиус можеше да вкара, след като засече с глава центриране отляво. Владо Стоянов се намеси вещо.
90' Пет минути добавено време.
90' Марселиньо получи удар в областта на шията от Квист и играта бе спряна временно.
90' Смяна за състезател влизащ в игра Хьогли ще довърши двубоя.
90' Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за Копенхаген - голмайсторът Туту седна на пейката.
89' Bнимание Жоао Пауло отправи страховит удар от дистанция с десния крак и принуди Олсен да се намесва решително.
88' Жълт картон Грегуш получи жълт картон след нарушение в средата на терена.
81' Гол Гоол за Лудогорец! Натанаел центрира в наказателното поле, там Марселиньо засече и удари напречната греда. Олсен не успя да реагира, Кешеру бе на правилното място и направи успешна добавка.
80' Смяна за състезател влизащ в игра Жоао Пауло влезе на терена.
80' Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна за Лудогорец - Вандерсон излезе от игра.
79' Кешеру падна в наказателното поле с претенции за дузпа. Румънецът се строполи след контакт с Йохансон, но съдията не се подлъга.
75' Удар Вандерсон отправи силен удар от движение с десния крак, но мерникът му се оказа неточен.
72' Смяна за състезател влизащ в игра Павлович получи възможност да се изяви.
72' Смяна за състезател излизащ от игра Сантандер е другият, който седна на пейката.
72' Смяна за състезател излизащ от игра Фалк напусна терена.
72' Смяна за състезател влизащ в игра Стале Солбакен извърши две смени - в игра влезе Грегуш.
63' Жълт картон Жълт картон за Марселиньо, който влезе остро с бутоните напред в тялото на Олсен след центриране от пряк свободен.
61' Смяна за състезател влизащ в игра Кешеру влезе на негово място.
61' Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна за Лудогорец - Мисиджан сяда на пейката.
59' Удар Силен и неточен удар на Марселиньо.
53' Гол Гол за Копенхаген! Датчаните проведоха добра атака, Туту получи топката на точката за дузпа и с добре премерен удар не остави шансове на Стоянов.
51' Удар Продължителна атака пред пеналта на Копенхаген, която завърши с много неточен удар на Анисе. Той прати топката високо над вратата.
49' Кафу нахлу в наказателното поле, но бе спрян чисто от защитник.
46' Греда Какъв късмет за Лудогорец! Юсеф Туту можеше да удвои преднината след силен удар веднага след почивката. Той шутира от движение и нацели дясната греда.
46' Начало на мача Начало на второто полувреме.
45+1' Край на мача Край на първото полувреме.
45+1' Удар Натанаел отправи силен удар от границата на наказателното, изпълнението му обаче бе твърде неточно.
45' Една минута добавено време.
44' Мисиджан центрира към Кафу след контраатака, бразилецът се опита да играе с глава, но не сполучи.
43' Bнимание Нова много добра възможност за "орлите"! Марселиньо пое и от разстояние отправи силен удар, топката обаче профуча покрай лявата греда. Олсен се хвърли, но ако топката бе в очертанията, нямаше как да стигне до нея.
38' Bнимание Шанс за Лудогорец! Мисиджан намери пролука в гъстата защита на Копенхаген и стреля силно и технично от границата на наказателното поле, но Олсен внимаваше и изби.
37' Жълт картон Първи жълт картон в мача. Получи го Туту, защото спъна отзад Дяков.
36' Удар Марселиньо стреля от границата на наказателното поле, топката се отби от крака на Кафу и в крайна сметка попадна в Квист, който изрита напред.
34' Анкересн центрира в наказателното поле, но там Дяков бе на правилното място и с глава изчисти.
30' Мисиджан пое топката и набра скорост, но бе спрян непозволено от Квист, който получи предупреждение от съдията.
25' Вандерсон овладя в опасна зона - пред наказателното поле - и погледна към непокрития Мисиджан, пасът му обаче бе слаб и лесно пресечен.
20' Топката бе центрирана в наказателното поле на Лудогорец, там Корнелиус скочи заедно с Владо Стоянов и извърши нарушение. Моментално след това последва удар към вратата, но от голлинията Паломино изби.
17' Сантандер бе изведен добре и нахлу в наказателното поле, Моци обаче се намеси навреме и успя да го затвори и така притъпи атаката на гостите.
15' Лудогорец провежда по-продължителни атаки, но трудно намира път към вратата на Олсен.
8' Центриране Вандерсон центрира от ляво, но Олсен скочи и улови без никакви проблеми.
2' Автогол Гол за Копенхаген! След центриране от ъглов в наказателното поле Йоргенсен игра с глава, но прати в тялото на Анисе и топката се отби от него във вратата.
1' 14 257 зрители има по трибуните на "Васил Левски". 500 от тях са привърженици на Копенхаген.
1' Начало на мача Начало на двубоя!