Кой ще спечели Шампионската лига?

16 февруари 2017 22:02 Виктор Петков

Лион разпиля Алкмаар в Холандия, а Тотнъм се провали срещу Гент (СНИМКИ+ВИДЕО)

Олимпик Лион на практика свърши задачата си в 1/16-финалите на Лига Европа, след като победи като гост АЗ Алкмаар с 4:1. До 20-та минута срещата бе доста равностойна, като първата опасност в мача дойде от Муктар Диакаби, но след това АЗ можеше да открие резултата чрез Бел Хасани и Лукасен, чиито удари бяха спрени от Антони Лопес. В 26-та минута Лукас Тосар отбеляза за 0:1, след като бе оставен непокрит във вратарското поле и отблизо вкара топката във вратата му. В самия край на полувремето Лаказет удвои аванса на гостите, след като бе изведен сам срешу вратаря, успя да го излъже на скорост и без проблеми прати кълбото в опразнената врата.

Въпреки продължаващата добра игра на Алкмаар след почивката, Лион отново стигна до гол в 57-та минута. Лаказет по идентичен начин успя да преодолее Тим Крул и отбеляза на опразнена врата.

В 68-та АЗ най-накрая отбеляза почетен гол благодарение на Джаханбакш, който бе точен от дузпа. В петата минута на продължението пък Джордан Фери оформи крайното 1:4, с което на практика класира тима си в следващата фаза.

В Германия Борусия М'Гладбах загуби с 0:1 от Фиорентина в мач, в който домакините доминираха през по-голямата част от времето. Борусия започна по-активно срещата и след 10-та минута Махмуд Дахуд и Патрик Херман застрашиха сериозно вратата на Татарусану. Италианците продължаваха да са далеч от противниковото наказателно поле през почти цялото първо полувреме, а в неговия край Борусия подложиха на обсада вратата на виолетовите като последователно Ларс Щиндл, Фабиан Джонсън и отново Щиндъл не намериха очертанията й.

За изненада на всички обаче минута преди почивката Федерико Бернардески откри в полза на Фиорентина след страхотно изпълнен пряк-свободен удар във вратарския ъгъл.

След почивката Борусия М‘Гладбах продължиха с масирания си натиск срещу Фиорентина, като италианците записаха само два удара към Ян Зомер, но това не доведе до гол и така германците ще трябва да връщат гол на чужд терен, за да имат шанс да се класират за 1/8-финалите в Лига Европа.

На „Геламко Арена“ Тотнъм загуби с 0:1 от Гент и ще трябва да прави обрат в Лондон след седмица. Английският отбор започна по-добре и Деле Али и Хари Кейн застрашиха вратата на домакините до 13-та минута. Удари на Смауел Гигот и Симон Моусес отговориха на предизвикателството, а до края на срещата преобладаваха неточните удари по посока на двете врати.

След почивката, в 59-та минута Жереми Пербе откри резултата в полза на Гент след като се възползва от поредица грешки в защитата на англичаните при остро центриране отляво.

В следващите минути Тотнъм напълно пое инициативата, като последователно Деле Али, Ерик Дайър и Кристиян Ериксен не успяха да намерят очертанията на вратата, за да изравнят.