Как ще завърши мачът Лудогорец - Хофенхайм?

16 февруари 2017 23:16

Академик Бултекс 99 е другият полуфиналист за Купата

Академик Бултекс 99 е вторият полуфиналист на Купа България 2017. Домакините надиграха Спартак Плевен с 68:59, след пълен обрат в последната част на мача.

Плевенчани водеха в третия период, но изиграха много слаба последна четвърт, в която нямаха кош близо 7 минути и там загубиха срещата. Така те приключват участието си, а на полуфинал Академик Бултекс 99 ще срещне Берое, който по-рано победи Черно море Тича.

Джордан Семпъл бе най-полезен за успеха с дабъл-дабъл от 21 точки и 17 борби, а много силно във важните моменти се включи и Шакир Смит, който реализира 16 точки.

За Спартак Плевен над всички с 16 точки бе Димитър Маринчешки. По 13 точки имаха Константин Коев и Мартин Маринов, а Милован Савич имаше 10 борби и 7 точки.