Синът на Клинсман ще е титуляр за САЩ

Синът на Клинсман ще е титуляр за САЩ

19-годишният Джонатан Клинсман ще пази в световните квалификации за младежите на САЩ до 20 г.

Синът на Юрген Клинсман - Джонатан, ще бъде титулярен вратар на младежкия национален отбор на САЩ по футбол до 20 години в започващите през уикенда световни квалификации. Селекционерът Таб Рамос обяви, че ще стартира за американците в първия мач от пресявките в група "Б" на зона КОНКАКАФ срещу Панама в събота.

"Имаме сериозна конкуренция при вратарите, но на този етап Джонатан Климнсман е в най-добра форма и той ще започне в титулярния състав в квалификациите", коментира Рамос.

19-годишният Клинсман записа 14 мача в отбора на Калифорнийския университет през миналия сезон.

Юрген Клинсман е световен шампион с Германия като футболист през 1990 година, а като старши треньор той изведе Бундестима до полуфиналите на Мондиал 2006. Той беше селекционер на САЩ, но беше освободен през миналия ноември.

Иранските футболисти си вадят визи за Мондиал 2016

Поне четирима футболисти от националния отбор на Иран бяха в посолството на Съединените американски щати в Анкара, за да подадат документи за визи предвид Световното първенство, което започва на 11 юни, предаде АФП. 

Хари Кейн: Англия е фаворит на Мондиал 2026

Капитанът на английския национален отбор по футбол Хари Кейн вярва, че съставът на „Трите лъва“ е по-добър от всякога и е готов да сложи край на 60-годишното си чакане за нов триумф на Световното първенство.

Замалек стана шампион на Египет по футбол за 15-и път в своята история

Замалек осигури 15-ата си титла във Висшата лига по футбол на Египет, след като победи Керамика Клеопатра с 1:0, съвземайки се от скорошното поражение във финала на Купата на африканските конфедерации след дузпи.

Неймар получи контузия

Нападателят на Сантос Неймар получи контузия на прасеца, съобщиха бразилските медии.

Антони: Тъжно е, че няма да съм на още едно Световно

Бразилецът съжали, че не е получил повиквателна за Мондиал 2026

Марсело беше много щастлив, че Неймар отива на Мондиала

Легендата на Реал Мадрид и Бразилия - Марсело, остана доволен от избора на Карло Анчелоти за Мондиал 2026 и най-вече включването на Неймар