Кое е футболното дерби на България този сезон?

17 февруари 2017 19:30 Пламен Димитров

Берое разгроми 10 от Дунав (ВИДЕО+СНИМКИ)

Официален сайт на Берое

Берое разгроми като символичен гост Дунав (Русе). Възпитаниците на Ферарио Спасов се наложиха с повече от категоричното 4:0 в откриващия мач от 20-ия кръг на Първа лига. За убедителния успех обаче спомогна и червеният картон на Михаил Милчев в 58-ата минута. Допреди него, домакините изоставаха с 0:1. Двубоят се проведе на "Лудогорец Арена" в Разград. Трибуните обаче останаха празни, заради наказание на "драконите".

Двубоят започна ударно за гостите, които след по-малко от 180 секунди игра успяха да поведат в резултата. Карачанаков бе изведен сам срещу вратаря и с премерен удар прати топката в мрежата за 0:1. След полученото попадение, домакините опитаха да упражнят натиск, за да стигнат бързо до изравнително попадение. Те обаче така и не съумяваха да застрашат сериозно вратата на Берое.

„Драконите” се отчетоха само с далечен удар на Димов и коварно центриране на Карагарен. Чудесно разиграване с по едно докосване между футболистите на Дунав завърши с удар на Ндуйе Мойеци в близкия ъгъл, уловен обаче от Перниш. В следващите минути темпото на игра значително спадна. За това допринесоха и зачестилите нарушения, които сериозно накъсаха играта. Малко след като бе изминал половин час игра, Карагарен опита да изненада вратаря, стреляйки от фаул от изключителното малък ъгъл. Прецизно насочената топка, обаче „облиза” лявата греда. Вратарят на домакините пък направи и невъзможното, за да получи втори гол, но не успя. Той изпусна меко центриране, отиващо право в ръцете му. Защитникът Петър Патев все пак успя да изчисти в корнер. В ситуацията можеше да бъде отсъдена и дузпа, след като връхлитащият върху изпуснатото кълбо Мапуку бе задържан в наказателното поле. До края на полувремето двата отбора успяха единствено да си разменят по няколко неточни удара.

Втората част започна с възможност за гостите. Карачанаков стреля чудесно от фаул, но топката спря от външната страна на мрежата. Веселин Великов трябваше да извърши принудителна смяна, след като Юлиян Ненов получи травма в лявото бедро. Неприятните новини за наставника на Дунав следваха една след друга, след като малко по-късно отборът му остана с човек по-малко и получи два светкавични гола. Само в рамките на по-малко от три минути, всичко в мача бе решено. В 58-ата минута Милчев фаулира откъсващия се сам срещу вратаря Мапуку, за което получи директен червен картон. Минутка по-късно Карачанаков изпълни перфектно отсъденото нарушение, удвоявайки аванса на тима си. След още 60 секунди самият Мапуку оформи класиката в резултата. Той бе изведен сам срещу Луков и промуши топката под плонжа му. Охене можеше също да се разпише, но ударът му от непосредствена близост бе избит с крак от Луков. Гредата също се оказа верен помощник на вратаря на русенци. Василев засече с глава центриране от фаул на Цонев, но топката се отби от напречния стълб. Дебютиралият за Берое Миле Салмикиви пък успя да се разпише 180 секунди след появяването си в игра. В 79-ата той бе изведен чудесно от Мапуку и с прецизен удар оформи крайното 4:0.

Събития

90+1' Край на мача. Берое разгроми като гост Дунав (Русе) с 4:0
90+1' Много неточен удар на Борислав Цонев от фаул
90' Минутка продължение на мача
82' Смяна за състезател влизащ в игра Георят за Берое в този мач Антон Карачанаков излиза, заменен от Денислав Станчев
82' Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна и за Берое
79' Гол 180 секунди след като се появи в игра, Миле Салмикиви бе изведен чудесно от Мапуку и спрецизен удар покачи на 4:0 за гостите
76' Смяна за състезател влизащ в игра Официален дебют за старозагорци записва Миле Салмикиви. Финландецът заменя Охене
76' Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна за Берое
73' Bнимание Топката по чудо не спря за четвърти път в мрежата на Дунав. Цонев центрира от фаул, топката бе засечена с глава от Венци Василев, но се отби от напречната греда
68' Bнимание Мощен изстрел от близко разстояние на Охене е избит с крак от Луков
68' Смяна за състезател влизащ в игра Излиза Делич, в игра се появява юношата на Левски Борислав Цонев
68' Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна за Берое
61' Смяна за състезател влизащ в игра Излиза Аясс, в игра влиза Тейнур Марем
61' Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за Дунав
60' Гол Всичко в двубоя вече е ясно. По-малко от 60 секунди след второто попадение, Мапуку оформя класиката в резултата. Нападателят бе изведен сам срещу Луков и промуши топката под плонжа му за 0:3
59' Гол Антон Карачанаков изпълни перфектно отсъденото нарушение и удвои аванса на гостите
58' Червен картон Миахил Милчев получава директен червен картон, след като фаулира откъсващия се сам срещу вратаря Жуниор Мапуку
54' Юлиян Ненов напусна терена, държейки се за задната част ня лявото бедро
54' Смяна за състезател влизащ в игра На мястото на Юлиян Ненов, в игра влиза Бранимир Костадинов
54' Смяна за състезател излизащ от игра Принудителна смяна в състав на Дунав
50' Удар Чудесно изпълнение на фаул от Карачанаков. Топката спира в мрежата, но от външната й страна
46' Смяна за състезател влизащ в игра Будинов трбва да изостри атаката на символичните домакини
46' Смяна за състезател излизащ от игра Второто полувреме започва с промяна в състав на на Дунав. На мястото на Мойеци влиза Мирослав Будинов
45+1' Карачанаков изпълни много неточно нарушението. Това бе и последната възможност за един от двата отбора през първото полувреме
45' Жълт картон Диян Димов получава жълт картон за нарушение срещу Като
43' Силен изстрел на Мапуку срещна главата на Патев. Защитникът падна на земята, но веднага се изправи
40' Далечен удар на Ненов от фаул. Без никакви проблеми за Перниш
36' Карачанаков отправи много неточен удар. На повторенията се видя, че топката е рикоширала в защитник на Дунав, но арбитърът отсъди аут, вместо корнер
35' Bнимание Страхотна грешка на Луков едва не коства нов гол във вратата му. Стражът изпусна меко центриране, но Патев изчисти в корнер. В ситуацията можеше да бъде отсъдена и дузпа, след като Мапуку бе задържан в наказателното поле
32' Bнимание Карагарен изпълни изключително коварно отсъденото нарушение. Макар да стреля от изключително малък ъгъл, топката "облиза" лявата греда
32' Жълт картон Венцислав Василев получава първия жълт картон в мача, след като фаулира грубо Атанас Атанасов
31' Нищо интересно в последните десетина минути. Дунав опитва да наложи надмощие и да стигне до изравнителен гол. "Драконите" обаче не могат да създадат голово положение
21' Карагарен центрира хубаво в наказателното поле. След кратко разбъркване, Перниш лови
18' Доста зачестиха нарушенията в последните минути. Играта се накъса, а опасности липсват и пред двете врати
12' Удар Чудесно разиграване на футболистите на Дунав завърши с удар на Ндуйе Мойеци в близкия ъгъл. Перниш обаче улови сигурно
10' Карагарен центрира коварно от фаул, Перниш боксира
8' Далечен удар на Димов, който не бе заплаха за вратаря на Берое
3' Гол Берое повежда в резултата. Антон Карачанаков бе изведен сам срещу вратаря и с премерен удар прати топката в мрежата за 0:1
1' Начало на мача Дунав играе първи с топката
0' Двата отбора вече излизат на терена. Трибуните на "Лудогорец Арена" са празни, заради наказание на Дунав.