ЦСКА едноличен лидер в Суперлигата

"Червените" победиха Пирин в Разлог с 3:2 гейма

Волейболистите на ЦСКА спечелиха с 3:2 гейма (22:25, 25:20, 23:25, 25:19, 15:8) гостуването си на Пирин в Разлог. След победата в мача от XIX кръг на Суперлигата, ЦСКА вече е едноличен лидер в първенството. Срещата протече изключително драматично, а червените успяха да обърнат мача, след като на два пъти изоставаха в резултата. Това е 16-а победа в шампионата за червените, с която те станаха едноличен лидер, след като Монтана записа загуби от Добруджа 07.

Пирин бе по-убедителният тим в залата в първия гейм и го взе с 25:22. Във втората част армейците сервираха по-добре и това даде резултат- ЦСКА спечели гейма на 20 точки. Третата част беше много оспорвана, в крайна сметка отиде на сметката на домакините- 25:23 за Пирин. В четвъртия гейм армейците бяха по-добрият отбор и го затвориха на 19 точки. Така се стигна до тайбрек, който момчетата на Александър Попов спечелиха без проблем с 15:8 точки.

Пирин (Разлог) - ЦСКА 2:3

(25:22, 20:25, 25:23, 19:25, 8:15)

Състав на ЦСКА: 1. Пламен Шекерджиев, 2. Христо Цветанов, 7. Яни Георгиев, 11. Красимир Георгиев, 12. Смилен Мляков, 18. Владимир Станков, 13. Мартин Божилов- либеро, (8. Иван Крачев, 9. Ивайло Стефанов, 14. Стефан Стоянов)

Старши треньор: Александър Попов