Пиер-Юг Ербер отстрани Доминик Тийм на четвъртфинал в Ротердам

Двубоят завърши при резултат 6:4, 7:6(3)

Пиер-Юг Ербер поднесе изненада на турнира по тенис за мъже в Ротердам, след като се наложи с 6:4, 7:6(3) над поставения под номер 2 в схемата Доминик Тийм от Австрия. Французинът игра в последния мач от четвъртфиналите, след като минути по-рано белгиецът Давид Гофен спечели първа победа в кариерата си срещу българина Григор Димитров.

Ербер и Тийм направиха равностоен мач, като разликата беше създадена при единствения пробив в него. Той беше спечелен от французина в десетия гейм на първия сет за 6:4. Вторият стигна до тайбрек, в който Ербер спечели на два пъти подаването на Гофен и затвори мача след час и 25 минути на корта.

Следващият съперник на Ербер е поставеният под номер 3 Давид Гофен, който победи с 6:4, 1:6, 6:3 Григор Димитров. По-рано през деня с турнира се сбогува и лидерът в схемата Марин Чилич след загуба с 6:7(8), 6:7(5) срещу Жо-Вилфрид Цонга. Томаш Бердих пък надви Мартин Клижан в друг мач от четвъртфиналите.