Локомотив (Пд) матира Верея с гол на резерва в 92-ата минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мартин Камбуров качи на главата на Умрабаев за единствения гол в самия край и Локо вече е четвърти в Първа лига

С гол с глава на резервата Парвиз Умрабаев в 92-ата минута Локомотив (Пд) победи Верея с 1:0 на „Трейс Арена” и измести Черно море от четвъртото място в Първа лига.

Иван Караджов изби изстрел на Дани Кики в напречната греда, а попадение на Елиаш след паузата бе правилно отменено със засада в последния мач от 20-ия кръг в елита, но развръзката дойде в 92-ата минута, когато Умрабаев засече идеално центриране на Камбуров за победния гол.

Локомотив е вече четвърти с 33 точки, на една пред Черно море и на пет пред Дунав. Верея е девети с 23 точки.

Още на загрявката Кирил Котев, който беше в титулярния състав, се контузи и бе заменен от Димитър Везалов, а възобновилият своята кариера Александър Тунчев бе добавен сред резервите за гостите.

Началото беше бавно и изпълнено с много грешки от двете страни. Малко след 20-ата минута дойдоха три поредни атаки една след друга към двете врати. Везалов остана под топката при центриране от крилото пред вратата на Верея, а в ответната контра Ел Харуби изпревари Педро Еуженио при диагонален пас зад защитата. Вратарят хвърли напред и Кики изведе Марчев, който от малък ъгъл би встрани по диагонала.

Локомотив имаше отлична възможност при атака четирима на двама в 25-ата минута, но Марчев сбърка финалния пас и домакините се справиха.

Верея имаше само една добра възможност за цялата първа част след корнер, но Иван Горанов изчисти пред голлинията удара с глава на Владимир Зафиров.

Най-красивият момент в мача бе сътворен от гостите в 41-ата минута. Камбуров центрира отдясно, Бакалов продължи с пета за Марчев, който заложи топката за Дани Кики, но Иван Караджов със сетни усилия изби леко с пръсти и топката срещна напречната греда. Опитът за добавка на Марчев прелетя встрани.

Втората част започна с по-груба игра и жълти картони, а в 62-ата минута гол за домакините от Верея бе правилно отменен със засада, защото Елиаш беше зад защитата при центрирането на Педро Еуженио от дясното крило.

Дани Кики и Янислав Иванов получиха контузии след сблъсък за топката и бяха заменени.

Резервата Умрабаев направи двойно с Камбуров пред наказателното поле, а ниският изстрел на Димо Бакалов мина покрай дясната греда.

Голямата драма дойде в 92-ата минута на 3-минутното продължение. Камбуров едва настигна топката на тъчлинията вляво, но после центрира идеално и резервата Парвиз Умрабаев с глава разстреля Иван Караджов от границата на вратарското поле за победния гол.