Арсенал без проблем на ¼-финал за ФА Къп (ВИДЕО)

„Топчиите” биха Сътън с 2:0, Уолкът с гол №100

Арсенал се класира за ¼-финалите на турнира за ФА Къп, след като победи като гост аматьорския Сътън Юнайтед с 2:0.

Наставникът на „топчиите” Арсен Венгер направи седем промени в състава си, спрямо титулярите от загубата с 1:5 от Байерн в Мюнхен за Шампионската лига, но въпреки това неговият тим стигна до успеха.

Първите 20 минути на срещата бяха сравнително равностойни, но в 27-ата гостите поведоха.

Тогава Лукас Перес догони една топка до тъчлинията и от малък ъгъл центрира прострелно към вратарското поле, където Тио Уолкът опита да отиграе с пета, но не успя. Това обаче заблуди стража на домакините и така резултатът бе открит.

Малко по-късно именно Уолкът пробва шут от границата на пеналта, ала топката премина на сантиметри от целта.

В 42-ата минута Алекс Айоби пропусна отлична възможност от десетина метра, след като Арсенал не можа да се възползва от числено предимство в съперниковата половина.

Точно преди почивката пък вратарят Давид Оспина сгреши и даде шанс на домакините да изравнят, но Адам Мей не се възползва.

Така първото полувреме завърши при резултат 1:0 в полза на гостите, а по-малко от 10 минути след началото на второто те удвоиха своя аванс.

В 54-ата минута точен бе Тио Уолкът, който вкара своя стотен гол за „топчиите” и така на практика реши мача.

След това домакините се мобилизираха и стигнаха до две опасности, като в 66-ата минута дори нацелиха гредата, но в крайна сметка напуснаха надпреварата.

Арсенал пък продължава напред и ще срещне друг аматьорски тим в ¼-финалите на турнира – Линкълн Сити, който за първи път в своята история ще играе в тази фаза.

Луд мач в Бергамо, Аталанта е на финал (ВИДЕО)

Тимът на Гасперини с обрат за 4:1 над Фиорентина

ОБЗОР: Манчестър Юнайтед обърна последния и измести Нюкасъл (ВИДЕО)

Капитанът Фернандеш спаси „червените дяволи“ от срам на „Олд Трафорд“ – 4:2, резултати