Атанас Зехиров предотврати конфузна загуба на националния отбор срещу младежите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Младежите поведоха с гол на Александър Георгиев, а Зехиров изравни в края от пряк свободен удар

Мъжкият национален отбор избегна загуба от младежите с късен гол от пряк свободен удар на Атанас Зехиров за 1:1 в контрола на „Васил Левски”.

Петър Хубчев експериментира с югозападните таланти Десподов, Тасев и Карачанаков в предни позиции като титуляри.

Младежите никак не се стреснаха и в 38-ата минута Георги Йомов от Славия напредна умело и пусна за Александър Георгиев от ЦСКА, който откри за 1:0.

През втората част Хубчев и Тони Здравков направиха много промени, а мъжкият отбор осъществи натиск.

Антон Карачанаков стреля хубаво от пряк свободен удар, но вратарят на младежите изби достатъчно, за да добута топката в гредата.

Все пак в 86-ата минута, от още един пряк свободен удар, десният бек на Берое Атанас Зехиров беше безупречен и изравни за крайното 1:1.

Мъжкият отбор го очаква тежка световна квалификация с Холандия на 25 март в София.

България - България U21 1:1
0:1 Александър Георгиев '38
1:1 Атанас Зехиров '86

Съставите:

България: 12. Георги Китанов, 3. Антон Недялков, 15. Васил Божиков, 4.Божидар Чорбаджийски, 18.Атанас Зехиров, 9.Георги Костадинов, 6.Александър Цветков, 22.Никола Колев, 19.Кирил Десподов (Калоян Кръстев '30),17. Тони Тасев, 21.Антон Карачанаков.
Селекционер: Петър Хубчев

България U21: 12.Християн Василев, 20. Стойчо Атанасов, 5.Венцислав Керчев, 15.Преслав Петров, 4.Мики Орачев, 17.Александър Георгиев, 11.Китан Василев, 14. Божидар Краев, 10.Янис Карабельов, 18.Наско Милев, 7. Георги Йомов
Селекционер: Антони Здравков

ГАЛЕРИЯ СЪС СНИМКИ ОТ КОНТРОЛАТА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен