ЦСКА взе волейболното дерби с Левски (ВИДЕО)

Повече от 5000 се стекоха в "Арена Армеец", червените доминираха и по трибуните

ЦСКА победи Левски с 3:1 (25:16, 17:25, 25:18, 29:27) в дербито от Националната волейболна лига, играно пред повече от 5 хиляди зрители в зала "Арена Армеец“.

Дългоочакваният двубой предизвика голям интерес сред феновете, които създадоха страхотна атмосфера в залата, а волейболистите на двата тима оправдаха сериозните очаквания към тях.

Лидерите в класирането ЦСКА започнаха със самочувствие и взеха с лекота първата част, след което дръпнаха и в началото на втората, но "сините“ намериха сили да обърнат и да изравнят резултата. Третият гейм вървеше равностойно до един момент, след което "червените“ поеха контрола и стигнаха до успех. В четвъртия гейм момчетата на Александър Попов отново имаха добра преднина, като водеха с 21:17, но Левски успя да се върне в гейма и да изравни. Двубоят вървеше оспорвано, но в крайна сметка "армейците“ стигнаха до успеха с 29:27 и продължават да водят убедително в класирането.

ЛЕВСКИ - ЦСКА 1:3 (16:25, 25:17, 18:25, 27:29)
ЛЕВСКИ: Николай Манчев, Спас Байрев, Симеон Александров, Мартин Павлов, Теодор Богданов, Александър Кордев - Ивайло Лалов-либеро (Гордън Люцканов, Милослав Димов)
Страши-треньор: Петър Шопов
ЦСКА: Владимир Станков, Смилен Мляков, Яни Георгиев, Пламен Шекерджиев, Красимир Георгиев, Христо Цветанов - Мартин Божилов-либеро (Ивайло Стефанов)

Страши-треньор: Александър Попов.