Ще успее ли България да завърши на първо място в групата си в Лига на нациите?

26 февруари 2017 19:23 Мартин Огнянов

Лудогорец заля Верея с бразилска вълна за едно полувреме и дръпна с 12 точки пред Левски (ВИДЕО+СНИМКИ)

ludogorets.com/

Лудогорец се завърна от европейската си авантюра в българския футбол с успех. „Орлите” победиха Верея в двубоя от 21-вия кръг на Първа професионална лига. Срещата на стадион „Лудогорец Арена” завърши при резултат 4:0, като всички голове паднаха през второто полувреме.

С този успех разградчани събраха 56 точки на върха в класирането и разликата с втория Левски стана 12 т. В събота „сините” направиха 1:1 с Локомотив (Горна Оряховица).

През първото полувреме Лудогорец създаде повечето опасни положения, като на два пъти Жуниор Кишада излезе на чисти позиции и стреля, но Иван Караджов, който изигра последния си мач с екипа на Верея, се намеси стабилно. Вратарят ще продължи кариерата си в Беларус в тима на Шахтьор (Солигорск). Той бе и с капитанската лента в този двубой.

Първата част на двубоя обаче ще се запомни със сериозната грешка, допусната от единия страничен съдия. В 40-ата минута Валери Домовчийски изведе много добре Селим Керкар в наказателното поле, той отправи силен удар, с който не остави шансове на Владислав Стоянов. Веднага обаче последва сигнал за засада, което напълно очаквано породи реакция от играчите и пейката на гостите от Стара Загора. При тази ситуация Педро Еуженио и Георги Андонов бяха малко зад защитата, но те вече се изтегляха, по никакъв начин не влияеха на положението, а освен това те се намираха на противоположна посока на паса.

В края на полувремето, в добавеното време,  Джонатан Кафу можеше да се разпише, но мерникът му бе неточен. Той проби в наказателното поле, копна топката, прехвърли Караджов, но и вратата.

Футболистите на Лудогорец започнаха агресивно второто полувреме и това имаше ефект. Натанаел напредна по дясното крило и подаде към Кишада, който обаче не успя да нанесе удар и отклони към Кампаняро, който бе оставен съм и с удар от движение се разписа. Топката първо се удари в дясната греда и след това влезе във вратата. Това бе вторият му гол през сезона.

Наставникът на разградчани Георги Дерменджиев направи две смени, като пусна в игра Върджил Мисиджан и Клаудиу Кешеру. Теренът напуснаха Кишада и Джонатан Кафу, като последният не остана доволен от решението и се ядоса – той направо се отправи към пейката без да поздрави съотборника си.

Това също даде резултат, като Мисиджан се отчете с асистенция за втория гол. Първо той получи от Марселиньо, след което отправи пас към далечната греда, където Вандерсон се хвърли и вкара.

Спорът в срещата бе решен в 80-ата минута. Тогава влезлият от пейката Жоао Пауло отправи мощен удар от границата на пеналта с десния крак – без никакъв шанс за Иван Караджов.

Бразилската голова самба продължи до края. Марселиньо се разписа за 4:0  минути преди края след ювелирен пас от страна на Натанаел.

Верея имаше своя шанс за почетно попадение. Валери Домовчийски стреля коварно в 85-ата минута, но Владислав Стоянов се намеси подобаващо – една ръка успя да избие в ъглов.

37. Жоао Пауло Смяна за състезател излизащ от игра Гол
25. Минев

Събития

90+2' Край на мача Край на двубоя!
90' Две минути добавено време.
87' Гол Лудогорец вкара четвъртия си гол! Натанаел пусна майсторски пас към Марселиньо в наказателното поле, халфът пое и се разписа. Топката се удари в дясната греда и влезе.
85' Bнимание Страхотен удар на Домовчийски, но и страхотно спасяване от страна на Стоянов.
81' Bнимание Мисиджан излезе сам срещу Караджов, но би слабо и вратарят спаси.
80' Гол Гоол за Лудогорец! Жоао Пауло изпрати истински снаряд от границата на наказателното поле и не остави шансове на Караджов.
78' Удар Шут към Владо Стоянов, той обаче не се затрудни и улови.
77' Смяна за състезател влизащ в игра Новият футболист Самуел Инкоом дебютира за заралии.
77' Смяна за състезател излизащ от игра Здравков Илиев напусна игра от Верея.
77' Смяна за състезател излизащ от игра Жоао Пауло влезе на терена.
77' Смяна за състезател излизащ от игра Двата отбора правят последните си смени - първо Вандерсон седна на пейката.
70' Смяна за състезател влизащ в игра Йорданов ще довърши на негово място.
70' Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна за Верея - Керкар напусна терена.
70' Удар Удар на Кампаняро от движение, прати покрай вратата.
64' Смяна за състезател влизащ в игра Елиаш ще довърши двубоя.
64' Смяна за състезател излизащ от игра Смяна и в редиците на Верея - Бенгюзов седна на пейката.
60' Гол Гоол за Лудогорец! Току-що влезлият Мисиджан подаде към Вандерсон, който успя да засече във вратата. Караджов закъсня с намесата си.
59' Смяна за състезател влизащ в игра Кешеру влезе на негово място.
59' Смяна за състезател излизащ от игра Кишада също е заменен.
59' Смяна за състезател влизащ в игра Мисиджан влезе на негово място. Кафу се ядоса на смяната и дори не поздрави съотборника си, като направо седна на пейката.
59' Смяна за състезател излизащ от игра Кафу е заменен.
55' Дяков намери много добре Саша, който се опита да центрира в наказателното поле, но там Илиев се намеси и изчисти в ъглов.
48' Гол Гоол за Лудогорец! Натанаел напредна по лявото крило и подаде към Кишада, той обаче не успя да играе с топката, като я отклони към Кампаняро. Той със силен удар от движение се разписа - топката удари първо в дясната греда преди да влезе.
47' Възможност за Лудогорец. Марселиньо получи в наказателното поле от Саша, но се забави и прати в тялото на защитник.
46' Начало на мача Начало на второто полувреме.
45+1' Край на мача Край на първото полувреме.
45+1' Bнимание Кафу нахлу в наказателното поле и технично копна топката, тя обаче падна върху мрежата в аут.
45' Една минута добавено време.
45' Удар Силен удар на Вандерсон, който прати топката над вратата.
40' Засада Селим Керкар вкара топката във вратата на Лудогорец след пас на Домовчийски, но последва сигнал за засада. Такава обаче нямаше.
35' Удар Венци Бенгюзов отправи силен удар от границата на наказателното после след лошо изчистена топка, шутът му мина на около 2-3 метра от дясната греда.
33' Удар Марселиньо засече с глава центриране от ъглов, но прати покрай вратата.
32' Натанаел фаулира Андонов, той вече има жълт картон и се размина с предупреждение от съдията Георги Давидов.
28' Bнимание Шанс за Лудогорец! Вандерсон намери добре Кампаняро в наказателното поле, той с едно докосване пусна към Кишада, който стреля силно по земята, но Караджов бе на мястото си.
25' Удар Педро Еуженио отправи силен удар от сериозна дистанция, изпълнението му обаче бе крайно неточно.
22' Играта бе за кратко спряна, след като Домовчийски удари с лакът в лицето Моци в опит да овладее топката. Съдията му отправи устно предупреждение.
17' Жълт картон Жълт картон за Натанаел заради нарушение срещу Педро Еуженио.
13' Георги Андонов отправи майсторски пас към Домовчийски в наказателното поле, нападателят обаче закъсня и Владислав Стоянов улови топката без проблеми.
11' Bнимание Първото положение в мача е в полза на Лудогорец. Кампаняро намери много добре Кишада в наказателното поле, нападателят стреля силно, но Караджов се намеси стабилно.
8' Жълт картон Първи жълт картон в мача. Получи го Хасани от Верея, който извърши нарушение срещу Вандерсон.
1' Начало на мача Начало на двубоя!