Вавринка отпадна в първия кръг на турнира в Дубай

Швейцарецът загуби от Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) с 6:7(4), 3:6

Защитаващият титлата си Стан Вавринка (Швейцария) изненадващо отпадна в първия кръг на силния турнир по тенис в Дубай с награден фонд 2,62 милиона долара.

Поставеният под номер 2 Вавринка загуби от Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) с 6:7(4), 3:6 за 73 минути на корта в първия си мач след драматичното поражение в пет сета от сънародника си Роджър Федерер на полуфиналите на Откритото първенство на Австралия преди малко повече от месец.

Миналогодишният шампион пропиля аванс от 4:1 гейма в първия сет, а във втората част 77-ият в световната ранглиста Джумхур поведе с 5:1 по пътя си към крайната победа.

Така босненецът ще играе във втория кръг срещу испанеца Марсел Гранойерс.

Руският квалификант Евгени Донской елиминира сънародника си Михаил Южний с 6:4, 6:4 и ще бъде съперник на седемкратния шампион Роджър Федерер (Швейцария) за място на четвъртфиналите.

Испанецът Фернандо Вердаско също стартира с успех над "щастливия губещ" от квалификациите Андреас Сепи (Италия) с 6:2, 7:5. Във втория кръг той ще играе срещу поставения под номер 6 Роберто Баутиста Агут също от Испания.