Върналият се след пенсия Маса показа на младите как се прави

Върналият се след пенсия Маса показа на младите как се прави

Даниел Рикардо остана втори, а Люис Хамилтън е трети

Фелипе Маса се отличи с най-добро време в предсезонните тестове във Формула 1, които се провеждат в Барселона. Бразилският пилот на Уилямс направи най-бърза обиколка за 1:19.726 минути на пистата в Каталуня.

Бразилецът се отказа след края на миналия сезон, но се завърна, за да замени Валтери Ботас, който отиде в Мерцедес.

Маса спечели, а второто място за Даниел Рикардо от Ред Бул. Звездата на Мерцедес Люис Хамилтън остана едва трети с изоставане от лидера Маса на близо секунда. Британецът обаче остана с гуми софт, което оправдава по-слабото му време.

Четвърто време с най-твърдите сликове медиум, избрани от Пирели за теста, остана Себастиан Фетел. Четирикратният световен шампион от Ферари бе далеч от времената на съперниците си с по-меките гуми, но продължава да се представя на много добро ниво с твърдите.

Верстапен няма да загуби интерес към Формула 1, категоричен е ръководител в отбора на Ред Бул

Сезонът започва в Австралия на 8 март

Ръсел над всички при новите тестове в Бахрейн

Пилотът на Мерцедес, Джордж Ръсел, оглави класирането и зададе темпото в края на първия ден от втория официален предсезонен тест във Формула 1 за 2026 година

Никола Цолов с отлично представяне в  предсезонната подготовка на Формула 2

Българинът Никола Цолов записа четвърто време на сутрешната сесия от предсезонната подготовка на Формула 2 в Барселона.

Барселона остава в календара на Ф1 поне до 2032 година

Тазгодишното състезание на 14 юни

Ръсел пред Хамилтън след сутрешните тестове в Бахрейн

Пилотът на Мерцедес Джордж Ръсел изпревари бившия си съотборник Люис Хамилтън, за да оглави класирането в края на последната сутрешна сесия от първия официален предсезонен тест във Формула 1 за 2026 година

Шарл Льоклер с най-добро темпо във втория ден на тестове в Бахрейн

Шарл Льоклер от Ферари записа най-добра обиколка по време на втория ден от предсезонните тестове на Формула 1 в Бахрейн и бе с близо половин секунда по-бърз от шампиона Ландо Норис