Рейнджърс спря победната серия на Селтик (ВИДЕО)

"Детелините" бяха в серия от 22 поредни успеха и имаха само победи у дома преди 1:1 в голямото дерби

С късен гол на Клинт Хил в 87-ата минута Глазгоу Рейнджърс измъкна точка като гост на Селтик в голямото дерби на шотландския футбол за 1:1. Глазгоу Рейнджърс прекъсна серията от 22 поредни победи на Селтик, който не спечели свой мач първи път от декември в мач от Шампионска лига срещу Манчестър Сити. Селтик за първи път този сезон не спечели като домакин в първенството.

„Детелините” бяха много близо до четвърта поредна победа в дербито този сезон. Рейнджърс за последно бяха водени от временния наставник Греъм Мърти, а новият треньор Педро Каиксиня гледаше от трибуните.

Вратарят на Селтик Крейг Гордън спаси изстрел на Мартин Уогхорн в силните начални минути за Рейнджърс, а Стюарт Армстронг даде аванс  на Селтик преди почивката. Лошо изчистване на Джейсън Холт не спря една акция на домакините, а Армстронг овладя пред наказателното поле, обърна се и с нисък силен удар отбеляза в близкия ъгъл.

Преди това стражът на Рейнджърс Уес Фодърингам изби и друг шут на Армстронг от фаул в напречната греда.

През втората част Глазгоу Рейнджърс запази организацията в играта си и натисна в края. Това даде резултат в 87-ата минута, когато Крейг Гордън изби удар, а бранителят Клинт Хил реагира най-бързо и направи добавка за 1:1.

До края Лий Грифитс искаше дузпа за Селтик след намеса на Хил, но не я получи, а при друга възможност ударът на Грифитс беше избит от съперник с глава от голлинията.

Селтик е недостижим на върха във Висшата лига на Шотландия с 80 точки, докато Рейнджърс е трети с 47 точки, на 7 зад Абърдийн.

Ас на Реал с фрактура, под въпрос за финала

Тръпката е на Острова: Невиждан в историята рекорд или изненадата на десетилетието?

Клубните първенства из цяла Европа изглеждат до голяма степен предрешени, но интрига все още има в един от най-силните шампионати