Супер Депор саботира каталунските мечти за нова титла (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ла Коруня победи Барселона с 2:1 на "Риасор" три дни след чудото в мача с ПСЖ и няма загуба при Пепе Мел

Депортиво Ла Коруня нанесе голям удар по шампионските амбиции на Барселона и победи каталунците с 2:1 на своя „Риасор” в 27-ия кръг на Ла Лига само три дни след историческия обрат на Барса срещу ПСЖ с 6:1 в Шампионска лига. Хоселу и Алекс Бергантиньос вкараха голове за Супер Депор при идентични ситуации в двете полувремена, а гол на Луис Суарес веднага след паузата се оказа само почетен.

Барселона си остана с 60 точки на върха, където още тази вечер може да се върне Реал Мадрид, който е с 59 и два мача по-малко, като приема Бетис от 21:45. Депортиво няма поражение в първите четири мача след назначаването на Пеп Мел и събира 27 точки, за да дръпне с цели 8 пред опасната зона, изкачвайки се до 15-а позиция. Галисийците чакаха 9 години за този успех, защото не бяха побеждавали Барса от сезон 2007/08.

Луис Енрике направи цели пет промени след подвига и историческия успех с 6:1 над ПСЖ. Титуляри започнаха Алба, Денис Суарес, Андре Гомеш, Арда Туран и героя от Шампионска лига Сержи Роберто. Най-големият липсващ днес беше Неймар, който е с травма след подвизите си срещу френския първенец.

Много слаб мач за "блаугранас" изигра техният лидер Лионел Меси.

През целия мач каталунците изглеждаха физически и емоционално изцедени от реванша с ПСЖ и въпреки повечето владение на топката Меси и Суарес почти не затрудняваха защитата на Депортиво през първата част. В тима на домакините също имаше пет промени спрямо 11-те, измъкнали с дузпа в края точка срещу Бетис пак на „Риасор” през седмицата.

Тер Щеген спаси нисък изстрел на Хоселу в 9-та минута. Луис Суарес и Лео Меси комбинираха за първи път опасно чак в 22-ата минута, но Селсо Борхес попречи на аржентинеца да стреля.

Луис Суарес направи голям пропуск в 28-ата минута, когато имаше отличен шанс с глава, но насочи право в ръцете на стража Херман Лукс. В 35-ата минута Лукс предугади паса на Сержи Роберто от аутлинията към Луис Суарес и успя да блокира с ръка.

Тер Щеген спаси удар на Хоселу към долния ъгъл в 39-ата минута, но при последвалия корнер Масчерано щеше да си вкара автогол с ужасен опит за изчистване с крак, а немският вратар успя само да избие леко встрани до краката на Хоселу, който отблизо заби в мрежата за 1:0.

Веднага след гола Жерар Пике овладя, но с воле отблизо не успя да намери очертанията на вратата.

Втората част започна по идеалния начин за Барселона. Денис Суарес центрира ниско отдясно, рикошет в Арибас изпрати топката у Луис Суарес и уругваецът простреля Лукс в долния десен ъгъл за 1:1 още в 46-ата минута.

Бускетс можеше да направи дузпа за домакините, но съдията не уважи претенциите на Депортиво. Сержи Роберто затвори Фаир, а Меси с мощен изстрел от границата на наказателното поле беше далеч от истината.

Луис Енрике пусна Иниеста и Ракитич в опит да овладее центъра на терена, но Супер Депор играеше с много по-голяма енергия.

Ла Коруня поведе отново в 74-ата минута по сценария от първия си гол. Тер Щеген спаси удар с глава на Арибас, избивайки в гредата и в корнер, но след центрирането от ъгловия удар Жорди Алба беше категорично надскочен от Алекс Бергантиньос, който с глава намери близкия долен деен ъгъл за 2:1. Така в първия си мач в Примера този сезон Бергантиньос удари с глава Фернандо Торес, който се размина с истинска трагедия, а във втория вкара победен гол срещу шампиона Барселона.

Луис Суарес трябваше да изравни 10 минути преди края и не можеше да повярва как Лукс паси удара му от няколко метра.

В добавеното време Барселона имаше един последен шанс от идеален пряк свободен удар пред наказателното поле, но Меси би силно над вратарския ъгъл и прати в трибуните. Депортиво трябваше да вкара и трети гол, когато в последните секунди двама излязоха сами срещу Тер Щеген, ала Фаир се полакоми и Тер Щеген спаси, но това не спаси Барселона от загуба.