Четири мачбола не стигнаха на Гришо за победа на Индиън Уелс (ВИДЕО)

Първата ни ракета бе спрян от представителя на домакините Джак Сок

Григор Димитров приключи участието си на турнира Индиън Уелс в САЩ след драматична загуба с 1:2 сета от представителя на домакините Джак Сок. Първата ни ракета имаше четири мачбола, но в крайна сметка отстъпи с резултат 3:6; 6:3; 6:7 (7:9) за близо два часа и половина.

Това бе четвъртият двубой между двамата тенисиста, като американецът вече записа трета победа в сметката си.

На осминафиналите съперник на Сок ще бъде Малек Джазири.

Първият сет протече отлично за първата ни ракета, като Григор стигна до бърз пробив и 3:1, след което стигнаха до размяна на геймове и българинът затвори сета в своя полза при 6:3.

В осмия гейм на втората част Сок стигна до ключов пробив и поведе с 5:3, а при последвалия сервис спечели подаването си и сета.

Драмата дойде във финалния трети сет, където българинът пропусна да приключи мача на няколко пъти.

Димитров спечели сервиса си, след което направи и пробив, но при 4:2 американецът върна пробива, след което и изравни.

Последва бърз гейм за Григор, а при 5:4 не успя да се възползва от три поредни мачбола и американецът успя да изравни за 5:5.

Мачът стигна до тайбрек, в който Димитров отрази мачбол, след което самият той не успя да реализира такъв и Сок спечели тайбрека с 9:7.