Диа Евтимова на финал в Анталия

Диа Евтимова на финал в Анталия

Българката се стреми към 11-а титла при дуетите

Българката Диа Евтимова се класира за финала на двойки на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Евтимова и Ясмина Тинич (Босна и Херцеговина), поставени под номер 1, победиха третите в схемата Ксения Палкина (Казахстан) и София Шапатава (Грузия) с 1:6, 6:2, 10-6.

Те наваксаха изоставане от 4:6 точки в решаващия шампионски тайбрек и със серия от шест поредни спечелени разигравания триумфираха след 79 минути игра.

Българката се стреми към 11-а титла при дуетите в кариерата си в турнирите на ITF и трета за сезона, като и двете ѝ досега са в тандем с Тинич на други състезания в Анталия.

Сабаленка: Искам да се напия до козирката

Арина Сабаленка не успя да скрие разочарованието си след отпадането на осминафиналите на Уимбълдън, където загуби от японката Наоми Осака в два сета

Гришо излиза за осминафинала на Уимбълдън в удобен час

Българинът отново ще играе на централния корт

Сериозен провал за Сабаленка и на Уимбълдън (ВИДЕО)

Световната номер остава без “мейджър” титла през годината и след третата надпревара от Големия шлем

Джокович е четвъртфиналист на "Уимбълдън" за девети пореден път (ВИДЕО)

Ноле се наложи над руснака Роман Сафиулин

Иван Иванов получи наградата за световен шампион по тенис за юноши за 2025 година

На официална церемония в Лондон

Григор: От най-тежкия удар до нов живот на свещената трева на Уимбълдън

На 35 години българинът показа характер, който не сме виждали често от него