Коукалова спечели Малкия кристален глобус в масовия старт!

Тирил Екхоф триумфира в последния старт за сезона

Тирил Екхоф спечели масовия старт на 12,5 км за жени, последен старт за сезона в Световната купа по биатлон. Норвежката зарадва местната публика в Холменколен, като допусна една грешка в стрелбата и финишира първа за 34:23.1 минути за втората си победа за сезона.

Втора остана Габриела Коукалова от Чехия, също с един пропуск на стрелбището и изоставане на 22,6 секунди след победителката. Второто място бе достатъчно за чехкинята да спечели малкия Кристален глобус в дисциплината и да прибави втори трофей за сезона след победата си в крайното класирането на спринта. Финландката Каиса Мекерейнен е трета в масовия старт с 2 грешки в стрелбата и изоставане от 34,5 секунди.

Днешното състезание бе последен старт за сезона в женския биатлон. Носителката на Световната купа Лаура Далмайер остана 9-а в днешния масов старт с 3 пропуска на стрелбището и изоставане от 54,2 секунди. Германката спечели трофея с 1211 точки, следвана от Коукалова 1089 и Мекерейнен с 971 точки. По-късно е последното състезание при мъжете - масов старт на 15 км.