Клипърс би Лейкърс в дербито на Лос Анджелис

Торонто прекъсна серията си от 11 поредни поражения срещу Чикаго с драматичен успех

Лос Анджелис Клипърс записа 17-а победа в последните си 19 мача срещу Лос Анджелис Лейкърс, след като се наложи над "езерняците" със 133:109.

Крис Пол вкара 27 точки за "ножиците", които продължават битката си за четвъртото място в Западната конференция и домакинско предимство в първия кръг на плейофите.

Общо осем играча на символичните гости вкараха над 10 точки, като Джей Джей Редик остана с 24, а Остин Ривърс добави 17.

За Лейкърс новобранецът Брендън Инграм завърши с 21 точки, докато Джулиъс Рандъл добави 19.

Демар Дероузън реализира 42 точки, с които бе с основна заслуга за това Торонто да прекъсне серията си от 11 последователни загуби от Чикаго. В "Еър Кенеда Сентър" домакините се наложиха със 122:120 след продължение, въпреки че изоставаха с 16 точки в средата на третата част и с 15 в началото на четвъртата.

Кори Джоузеф добави още 19 точки за успеха на Раптърс, а Серж Ибака се отличи с 16 преди да бъде изгонен в третата четвърт заради сбиване с центъра на "биковете" Робин Лопес.

За Чикаго най-резултатен с 37 точки бе Джими Бътлър, докато с 24 завърши гардът Рахон Рондо. Загуба за Чикаго от този съперник е първа от 31 декември 2013 година.