Шампионът Питсбърг си осигури участие в плейофите

Резултатите в НХЛ

Шампионът в Националната хокейна лига Питсбърг Пингуинс си осигури и на теория място в плейофите, след като победи с 3:1 като гост Бъфало Сейбърс. По този начин "пингвините" събраха 101 точки и заемат второто място в дивизия Метрополитън. Ник Бонино реализира решаващия гол за гостите 5:29 минути преди края на срещата, давайки аванс на шампионите за втори път в срещата. Преди това още в първата част капитанът Сидни Кросби бе открил резултата. Сам Рахнхарт обаче изравни за Бъфало малко повече от две минути след началото на последната третина. Така се стигна до заключителните 6 минути на срещата, в които Бонино, а след това и Конър Шиъри бяха точни за гостите.

Ти Джей Оши реализира 30-ия си гол за сезона, с който помогна на Вашингтон да победи Калгари с 4:2.
Столичани откриха резултата в седмата минута чрез Евгени Кузнецов, но в средата на първия период Шон Монахан изравни за 1:1. Втората част обаче премина изцяло под контрола на водача в Източната конференция, който реализира два безответни гола чрез Оши и Кевин Шатенкърк. Трой Бауър върна надеждите на гостите за нещо повече от почетна загуба пет минути преди края на мача, но 120 секунди по-късно капитанът на Вашингтон Александър Овечкин оформи крайното 4:2 с 29-ия си гол за сезона.

Отава сложи край на серията си от 4 последователни загуби, побеждавайки с 3:2 прекия си конкурент за второто място в Атлантическата дивизия Бостън Брюинс. Двата отбора изиграха равностоен двубой, като всичките 5 попадения паднаха в началото на всяка една от трите части. Гостите от Отава първи стигнаха до гол в петата минута чрез Том Пят, но 4 минути по-късно Дейвид Крейчи изравни. Кайл Турис даде нов аванс на "сенаторите" минута и 34 секунди след началото на втората част, но Бостън отново изравни, този път чрез Тори Круг само 17 секунди след началото на последния период. Турис обаче отново се намеси, за да донесе ценната победа на канадския тим, реализирайки 15:56 минути предо последната сирена. С успеха Отава събра 88 точки, шест повече от Бостън, като е диста вероятно двата тима да се изправят един срещу друг още в първия кръг на плейофите.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), мачове от редовния сезон:

Бостън - Отава 2:3
Бъфало - Питсбърг 1:3
Ню Джърси - Ню Йорк Рейнджърс 3:2 след продължение
Вашингтон - Калгари 4:2
Монреал - Детройт 1:2 след продължение
Тампа Бей - Аризона 3:5
Флорида - Каролина 3:4
Уинипег - Филаделфия 3:2